Pereiti į pagrindinį turinį

S. Skvernelis: prezidentas atskleidė labai „gerą savybę“ – valdančiųjų dviveidiškumą

2021-06-08 09:54

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis sako prezidento Gitano Nausėdos kalboje išgirdęs taiklią kritiką valdantiesiems. Jo teigimu, prezidentas Seimo nariams skaitydamas pranešimą kalbėjo ir apie valdančiųjų dviveidiškumą bei apie konkrečią partiją, valdančią „Tiesos ministeriją“.

Saulius Skvernelis

„Tai ką mes matome ir stebime buvo aiškiai įvardinta. Kad prisidengiant pandemijos valdymu valstybėje nevyksta jokie darbai – svarbiausi darbai. Prezidentas paminėjo ir atskleidė labai „gerą savybę“ – ką bent jau mes čia Seime puikiai matome – tai valdančiųjų dviveidiškumą. Jų retorika ir veiksmai tuo metu kai jie buvo opozicijoje dabar yra visiškai priešingi. Tai labai akivaizdžia matosi“, – žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

„Tikrai geras įspūdis, paliestos visos aktualiausios problemos“, – apie antrąjį G. Nausėdos metinį pranešimą sakė ekspremjeras.

Vertindamas G. Nausėdos metiniame pranešime išsakytą mintį, kad Lietuvoje įsitvirtino „Tiesos ministerijos“ atstovai, opozicijos lyderis teigė manantis, kad šalies vadovas greičiausiai kalbėjo apie vieną politinę partiją, kuri Lietuvoje veikė jau 30 metų.

Kadangi esu Vilniaus rajono gyventojas, tai esu „kaimietukas“.

„Turbūt tai kiekvienas supranta atskirai, bet mes turime turbūt vieną politinę partiją, kurioje vienoje visuomet yra tėvynės meilė ir tiesos monopolija, nors partijos pavadinimas šiek tiek keitėsi“, – samprotavo S. Skvernelis.

Šalies vadovas savo metiniame pranešime taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad politikai negalės išgirsti tautos rūpesčių, skirstydami juos į „savus” ir „svetimus”, „progresyviuosius” ir „kaimietukus“.

Visgi opozicijos lyderis nemano, kad prezidentas šiuo atveju kalbėjo apie vieną konkrečią politinę jėgą, o greičiau apie socialiniuose tinkluose aktyviai savo poziciją ir kritiką reiškiančius asmenis. Politikas nemano, kad toks žmonių skirstymas yra išskirtinė, tik pastarajam laikmečiui aktuali problema.

„Čia turbūt iš tų žmonių, kurie nuomonę viešai mėgsta reikšti feisbuke, bet tas susipriešinimas ir etikečių klijavimas buvo pakankamai seniai, nieko naujo. Buvo „etikas“ ir „runkeliai“, dabar „miestiečiai“ ir „kaimiečiai“, čia visuomet tas buvo neišvengiama, bet nemanau, kad čia yra reikšmingi dalykai“, – mano jis.

Ekspremjeras pajuokavo, kad jį greičiausiai būtų galima priskirti ne progresyviajai, o „kaimietukų“ visuomenės daliai.

„Kadangi esu Vilniaus rajono gyventojas, tai esu „kaimietukas““, – juokėsi S. Skvernelis.

ELTA primena, kad skaitydamas savo antrąjį metinį pranešimą prezidentas akcentavo, jog skirstymas į savus bei svetimus skatina nepasitikėjimą demokratijos veikimu šalyje, o tai, jo nuomone, leidžia lengviau sklisti priešiškų valstybių propagandai.

„Šiandien kviečiu visus politikus atsigręžti į tautą ir išgirsti, kas jai rūpi ir skauda. Tai bus sunku padaryti, skirstant Lietuvos žmones į „savus” ir „svetimus”, „progresyviuosius” ir „kaimietukus”. Kalbėdamiesi, o ne keiksnodami ir grūmodami žengtume platų žingsnį į stiprią, gebančią keistis pilietinę visuomenę“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo G. Nausėda.

Pasak jo, viešojoje erdvėje įsitvirtinę „Tiesos ministerijos“ atstovai menkina kitokią nuomonę turinčius asmenis, o rinkėjų balsas politikams, G. Nausėdos nuomone, šiuo metu reikalingas tik kartą per ketverius metus. Tai, prezidento nuomone, esą parodo, kad Lietuvoje dar nėra susiformavusi pakankamai brandi demokratija.

„Dar nesubrendome kaip demokratinė valstybė, jeigu politikai žvelgia į piliečius kaip į statistinius vienetus, kurių balsas reikalingas kartą per kelerius metus rinkimuose. Nuo kada pradėjome bijoti mūsų žmonių? Ar bijojome jų balso Sąjūdžio laikais? Dar nesame brandi demokratija, jeigu puolame menkinti savo piliečius, turinčius kitokią nuomonę, nei patys save pasodinę į sostą ir viešojoje erdvėje įsitvirtinę „Tiesos ministerijos“ atstovai. Bet mes galime tapti tikrai demokratine visuomene“, – įsitikinęs G. Nausėda.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų