Savo išvadą ji turi priimti iki balandžio 17 dienos.
Komisijai vadovaus socialdemokratė Jūratė Zailskienė.
Opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcija atsisakė dalyvauti komisijos veikloje.
„Socialdemokratas galėjo teisėsaugai prisiduoti pats, kaip tai įpareigoja jo partijos pasirašyta koalicinė sutartis, tačiau to nepadarė. Todėl dabar papildomai svarstyti, ar naikinti jo teisinę neliečiamybę, yra beprasmiška“, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Pagal Seimo statutą, komisija privalo į posėdį pakviesti ir išklausyti Seimo narį, kurio asmens neliečiamybės klausimas sprendžiamas, arba kitą jo įgaliotą Seimo narį, taip pat prokuratūros atstovą.
Komisija sudaryta po to, kai A. Dudėnas nesutiko, kad jo imuniteto klausimas būtų svarstomas supaprastinta tvarka – nesudarius komisijos.
Kaip skelbė BNS, prokuratūra nori Seimo nariui pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo einant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas 2019–2023 metais.
Bylos duomenimis, eidamas šias pareigas politikas pateikė ne savo dokumentus ir nepagrįstai gavo 10,5 tūkst. eurų kompensaciją už degalus.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn gali duoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras iš 141.
Naujausi komentarai