Seimo moterys K. Pūkui grūmoja apkalta Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo moterys K. Pūkui grūmoja apkalta

2017-03-09 10:00

Parlamentinė Moterų grupė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), prašydama apsvarstyti „tvarkiečio“ Kęstučio Pūko elgesį dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir įvertinti apkaltos galimybę.

Kęstutis Pūkas
Kęstutis Pūkas / K. Kavolėlio / Fotobanko nuotr.

„Moterų grupė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją prašydama išnagrinėti parlamentaro elgesį ir įvertinti apkaltos procedūros galimybę, jeigu K.Pūkas pats neprisiims atsakomybės, neatsiprašys ir neatsistatydins. Įrodymai yra tokie nenuginčijami, kad atsiprašymas yra mažiausia, ką jis gali padaryti. Mes raginame jį atsistatydinti ir prisiimti atsakomybę“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė Moterų grupės pirmininkė liberalė Aušrinė Armonaitė.

Elgesys žemina moteris

Anot jos, kolegos elgesys „žemina visas Lietuvos moteris, žemina Seimo nario vardą ir absoliučiai diskredituoja parlamento reputaciją“.

A.Armonaitė svarstė, kad K.Pūkui nepriėmus sprendimo atsisakyti mandato, ar apkaltos klausimui nesulaukus paramos Seimo EPK, procedūra gali būti inicijuojama atskirų parlamentarų iniciatyva.

„Mūsų kreipimesi į EPK yra prašymas išnagrinėti elgesį ir įvertinti apkaltos galimybę. Bet Seimo nariai yra beprotiškai nusivylę, nepatenkinti kolegos elgesiu ir, ko gero, gali būti ir atskira apkaltos iniciatyva, jei Seimo narys neatsistatydins“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė.

Teikti Seimui pradėti apkaltos procesą turi teisę ne mažesnė kaip 36 Seimo narių grupė, taip pat dėl įstatymų ir etikos pažeidimų – Etikos ir procedūrų komisija.

Seimo nariai yra beprotiškai nusivylę, nepatenkinti kolegos elgesiu ir, ko gero, gali būti ir atskira apkaltos iniciatyva, jei Seimo narys neatsistatydins.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė sakė, kad Moterų grupės kreipimąsi komisija pradės nagrinėti artimiausiame posėdyje, kitą trečiadienį.

„Šiuo metu gautas Moterų parlamentinės grupės kreipimasis dėl galimai neetiško Seimo nario elgesio, ir artimiausiame posėdyje, t.y. 15 dieną, komisija svarstys, ar pradėti tyrimą, tai yra pirmoji stadija. Komisijai nusprendus pradėti tyrimą dėl neetiško elgesio, bus surinkta visa medžiaga, išklausytos abi pusės, ir komisija priims sprendimą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R.Tamašunienė.

„Toks elgesys yra netoleruotinas nė vienoje institucijoje, ir jei buvo toks priekabiavimas, tai yra Etikos ir procedūrų komisijos tyrimo objektas“, – klausiama, kaip vertina kolegos veiksmus, atsakė komisijos vadovė.

Taip pat ji nesiėmė svarstyti dėl galimybės pradėti K.Pūkui apkaltą, sakydama, kad tai būtų kolegialus komisijos sprendimas.

Grupė merginų „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovą K.Pūką apkaltino seksualiniu priekabiavimu, politikas kaltinimus neigia.

„Info TV“ žurnalistė Rūta Juknevičiūtė televizijos eteryje pasakojo, kad į televiziją kreipėsi vilnietė, kuri teigia pokalbyje dėl parlamentaro padėjėjos darbo sulaukusi 64 metų K.Pūko siūlymo apsilankyti jo kambaryje Seimo viešbutyje, apžiūrėti miegamąjį ir pareiškimų, „kaip būtų smagu pasivolioti miegamojo lovoje“. Pasak žurnalistės, vilnietė pasakojo per pirmąjį pokalbį sulaukusi komentarų apie savo krūtinę ir kitų nederamų užuominų. Seimo narys taip pat sakė, jog iš padėjėjų tikisi, kad jos darbui Seime skirs didelę laiko dalį.

Mergina nuėjo susitikti su „tvarkiečių“ frakcijos atstovu ir antrą kartą, ji įrašė pokalbį su politiku, taip pat nufotografavo ant stalo buvusį sąrašą su dar beveik dviem dešimtimis kandidačių pavardžių, greta jų buvo ir seksistiniai komentarai. R.Juknevičiūtė sako susisiekusi ir su kitomis merginomis, kurios patvirtino apie tokį politiko elgesį ir seksualines užuominas.

Pats K.Pūkas kaltinimus neigia sakydamas, kad viešbučio kambarys yra jo darbo vieta, kurią jis ir aprodė kandidatėms. Politikas tvirtino, kad prieš jį įvykdyta provokacija.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Remigijus Žemaitaitis žada penktadienį pasikalbėti su Seime nariu K.Pūku dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos apie pokalbį su kandidate į jo visuomeninius padėjėjus.

Premjeras: K. Pūko veiksmus turėtų įvertinti teisėsauga

Pranešimus dėl „tvarkiečio“ Seimo nario K. Pūkio galimo seksualinio priekabiavimo turėtų įvertinti teisėsauga, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Yra labai rimti kaltinimai ir tikrai turėtų teisėsauga sureaguoti. Aš manau, tai yra viena iš tų veikų, kurios turėtų būti vertinamos ir vertinamos teisėsaugos savo iniciatyva“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, teisėsauga tyrimo turėtų imtis ir tuo atveju, jei nukentėjusios merginos nesikreiptų su pareiškimais.

Komentuodamas apkaltos galimybę, S.Skvernelis sakė, kad tokia procedūra numatyta Konstitucijoje ir Seimo statute, „ir jei bus pagrindai, tai vienas iš variantų“.

Nemato priežasčių trauktis iš Seimo

Parlamentaras „tvarkietis“ K. Pūkas sako teigiamai vertinantis premjero ir Seimo pirmininko raginimus etikos sargams ir teisėsaugai įvertinti informaciją apie galimą jo seksualinį priekabiavimą, o pagrindo trauktis iš Seimo nematantis.

„Tai aišku, turi įvertinti. Nes, žinote, nieko nežino nei tas premjeras, nei tas pirmininkas, kas čia tas provokacijas daro. Aš pats nieko nesu padaręs, kas pažeistų įstatymą ar dar ten kažką, – BNS aiškino K.Pūkas. – Ne, dėl ko aš turiu trauktis? Kad ateina žmogus pas mane ir provokuoja, su manimi šneka, kad su žmogumi pašnekėjau, kad jis netinka į darbą dėl darbo laiko, supratimo, dėl dar kažkokių bruožų?“

Čia kas, komunistų partija? Pas partiją pasiskundė? Čia nėra ką kalbėti, nesu jų partija,frakcija tai frakcija, gali jis kalbėti. Ką jis man gali pasakyti, aš neturiu jokių padarymų gėdos kažkokių, kad kažkam būtų gėda dėl mano elgesio.

Jis sako pritariantis parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio siūlymui, kad jo elgesį vertintų Seimo Etikos ir procedūrų komisija, taip pat ir parlamentinės Moterų grupės prašymui, kad etikos sargai apsvartytų galimybę surengti jam apkaltą.

„Tegul svarsto, tegul daro, tegul tyrinėja, jeigu jie turi už ką, man visaip gerai“, – sakė politikas.

K.Pūkas kartojo, kad prieš jį vykdyta provokacija: į Seimo nario padėjėjo, t. y. politinio pasitikėjimo postą jis sako tik ieškojęs tinkamiausios kandidatės ir siekęs „išsiaiškinti situaciją dėl darbo laiko“, bet nepriekabiavęs.

Jis teigė kol kas nesikalbėjęs apie situaciją nei su Seimo pirmininku, nei su frakcijos vadovu Remigijumi Žemaitaičiu, bet tai greičiausiai padarys artimiausiu metu.

Politikas sako konsultavęsis su advokatu dėl jam metamų kaltinimų, kurie, anot jo, yra „niekiniai“, kartu jis informuotas, kad Etikos ir procedūrų komisija vertins jo elgesį.

„Ką jis (R.Žemaitaitis – BNS) man gali kalbėti? Čia kas, komunistų partija? Pas partiją pasiskundė? Čia nėra ką kalbėti, nesu jų partija,frakcija tai frakcija, gali jis kalbėti. Ką jis man gali pasakyti, aš neturiu jokių padarymų gėdos kažkokių, kad kažkam būtų gėda dėl mano elgesio“, – replikavo K.Pūkas.

Parlamentaras šiuo metu yra penktą kartą susituokęs, turi devynis vaikus. Ankstesnis šeiminis gyvenimas esą nesusiklostė dėl nepatyrimo ir kitų priežasčių, šiuo metu jis sako gyvenantis laimingai santuokoje, auginantis du mažus vaikus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra