„Airijos parlamento pirmininko vizito metu aptarsime, ką dar kartu privalome ir galime padaryti, kad paspartintume Ukrainos integraciją į ES, toliau telktume dėmesį į pagalbą Ukrainai ir išlaikytume ES spaudimą Rusijai“, – BNS perduotame komentare sako Seimo pirmininkė.
Savo ruožtu ES praėjusią savaitę pareiškė, kad Ukraina, net vykstant karui ir nesiliaujant Rusijos atakoms, toliau siekia pradėti narystės derybas su bloku, ir pagyrė ją už reformas keliuose sektoriuose.
Ukraina narystę Bendrijoje laiko svarbia savo ateities, orientuotos į Vakarus, dalimi. Daugiau kaip metus ji stengėsi nutiesti kelią derybų pradžiai, o 27 valstybių blokas išsakė keletą labai reikalingų padrąsinimo žodžių, nors teigė, kad dar reikia daug nuveikti.
Svarbu tęsti ir gilinti mūsų politinį dialogą per aukšto lygio vizitus, ypač šiais sudėtingais laikais.
Anot V. Čmilytės-Nielsen, Lietuva dėkinga Airijai už aktyvią poziciją dėl paramos Ukrainai ir humanitarinę pagalbą priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos.
„Labai vertiname gerus ir draugiškus santykius su Airija, su kuria mus sieja panaši istorinė patirtis ir iššūkiai, būdingi mažoms ES valstybėms. Gausi lietuvių bendruomenė – Lietuvos sąsajos su Airija išskirtinumas“, – sako ji.
„Svarbu tęsti ir gilinti mūsų politinį dialogą per aukšto lygio vizitus, ypač šiais sudėtingais laikais“, – pažymi parlamento vadovė.
Airija praėjusią savaitę pradėjo viešus debatus dėl tarptautinio saugumo politikos, įskaitant jos ilgalaikį karinį neutralumą, kuris po Rusijos invazijos į Ukrainą vis labiau kertasi su Europos sąjungininkių politika.
Diskusijos Airijoje dėl narystės NATO pakurstė aistras, kad gali būti pakeista kryptis, kurios nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios laikėsi viena po kitos ėjusios vyriausybės.
Vasarį Dublinas pasirašė sutartį dėl dalyvavimo ES karinės pagalbos misijoje Ukrainoje, pagal kurią 30 Airijos gynybos pajėgų karių dalyvautų Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymuose.
Naujausi komentarai