Jos teigimu, pastaruoju metu Taikos vėliava dažnai plevėsavo Donecko karo zonoje kaip Naujosios Rusijos ženklas.
„Taikos vėliava, kurios baltame fone tris rubino spalvos taškus juosia tokios pat spalvos žiedas, daugybę dešimtmečių buvo Kultūros dienos simbolis. Jis reiškė įsipareigojimą saugoti meno, mokslo ir kultūros vertybes. Paradoksalu, tačiau pastaraisiais metais Taikos vėliava dažnai plevėsavo Donecko karo zonoje. Kaip Naujosios Rusijos ženklas, simbolizuojantis tris suvienytas valstybes – Kijevo Rusią (Ukrainą), Baltąją Rusiją (Baltarusiją) ir dabartinę Rusiją“, – teigiama Seimo pirmininkės pranešime.
Paradoksalu, tačiau pastaraisiais metais Taikos vėliava dažnai plevėsavo Donecko karo zonoje. Kaip Naujosios Rusijos ženklas, simbolizuojantis tris suvienytas valstybes – Kijevo Rusią (Ukrainą), Baltąją Rusiją (Baltarusiją) ir dabartinę Rusiją.
„Tačiau visas pasaulis puikiai žino, kad nėra jokios Naujosios Rusijos. Ir visi supranta, kad krauju suteptas simbolis nebegali atstovauti taikai. Dabar taiką, europietišką kultūrą ir vertybes gina Ukraina. Tegul šių metų Kultūros dieną žymi naujasis taikos ženklas – Ukrainos vėliava“, – ragino ji.
Balandžio 15-oji pasaulyje minima kaip Kultūros diena. 1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Rooseveltas (Franklinas Ruzveltas) ir 20 Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio tarptautinis susitarimas.
Lietuvoje tą dieną paprastai prie Seimo keliama Taikos vėliava.