Parlamento vadovo teigimu, koalicija turi pradėti darbus, o ne aiškintis dėl postų.
„O tos dramos su postais jau pradeda erzinti“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.
„Nebenoriu tomis temomis ir kalbėti, bus koalicijos taryba, galės savo siūlymus, pageidavimus, kas norės, išsakyti iš šalių. Sutartis yra pasirašyta, ji galiojanti, norint ją keisti, reikia ją nutraukti ir ieškoti kitų būtų“, – tvirtino jis.
Parlamento vadovas teigė, kad R. Žemaitaičio reikalavimas skirti jį Seimo vicepirmininku, nelaukiant teismo sprendimo jo baudžiamojoje byloje dėl neapykantos kurstymo ir Holokausto neigimo pradeda trukdyti darbui.
„Čia ta drama, kurią bandoma sukurti, trukdo konkretiems darbams, o darbus jau reikia daryti visose ministerijose. Šiandien, ne rytoj. Ir pirmiausia tai susiję su pagrindiniu klausimu – mūsų 2026 metų biudžeto finansavimu. Visos ministerijos turi atsakomybės sritis, (jos privalo – BNS) padaryti, kad investicinė, verslo aplinka čia būtų priimtina ir geriausia, kad turėtume tiek nacionalinių, tiek užsienio investuotojų, transformuotume ekonomiką į aukštą pridėtinę vertę kuriančius dalykus. Čia pagrindas“, – pabrėžė S. Skvernelis.
Kita vertus, jis tvirtino nemanąs, jog valdančiajai centro kairės koalicijai yra iškilęs pavojus.
Tikrai nemanau, kad ji braška. Numatyti formatai, kaip nuomonių skirtumai turi būti derinami.
„Tikrai nemanau, kad ji braška. Numatyti formatai, kaip nuomonių skirtumai turi būti derinami“, – teigė politikas.
Jis pabrėžė, kad koalicijos sutartis numato, jog ji negali būti interpretuojama taip, kad prieštarautų Konstitucijai ir nacionaliniams įstatymams.
„Kas tikėjosi, kad Kalėdoms gaus dovanėlę – vicepirmininko postą – deja, situacija yra kitokia, ir kai kuriais atvejais Grinčas ne tik Kalėdas gelbėja, bet ir tam tikrą valstybės prestižą“, – tvirtino S. Skvernelis.
Jam atsisakant pateikti R. Žemaitaičio kandidatūrą į Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas, „Nemuno aušros“ lyderis pareiškė svarstąs galimybę koreguoti valdančiosios koalicijos sutartį.
„Vienas iš tokių variantų, iškilo klausimas, o kodėl gi, jeigu neteikia į Seimo pirmininko pavaduotojus Remigijaus Žemaitaičio, tai partija galėtų duoti visai kitą asmenį į Seimo pirmininkus, kad Seimo pirmininko pozicija grįžtų į „Nemuno aušros“, tarkime, poziciją“, – penktadienį transliuotame LRT televizijos reportaže sakė R. Žemaitaiti.
„Tai gali būti koalicijos sutarties pakeitimas, gali trys politikos lyderiai susitarti jos pakeitimą, visko gali būti“, – kalbėjo jis.
Politikas teigė turintis kandidatų į Seimo pirmininko pareigas, tačiau savęs jose sakė nematantis.
Anksčiau R. Žemaitaitis pranešė, kad jeigu nebus vykdoma koalicijos sutartis dėl antro „Nemuno aušros“ Seimo vicepirmininko skyrimo, partija gali trauktis iš valdančiosios koalicijos.
Koalicijos sutartyje „Nemuno aušrai“ numatyti du Seimo vicepirmininko postai. Seimo pirmininko pavaduotoja jau paskirta šios frakcijos narė Agnė Širinskienė, o į antrą poziciją pretenduoja R. Žemaitaitis.
„Nemuno aušros“ vedlys yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus, gruodį Seimas panaikino jo teisinę neliečiamybę.
Lapkritį prokuratūra pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su R. Žemaitaičiu – dėl galimo neapykantos kurstymo, kviečiant žmones uždegti žvakutes prie konservatoriaus Vytauto Landsbergio namų ir dėl galimo tuometinės premjerės Ingridos Šimonytės šmeižimo.
Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas iš viso gali turėti septynis pavaduotojus. Šeši paskirti per pirmąjį Seimo posėdį.
Valdančiąją koaliciją sudarė Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušta“. Iš viso ji Seime turi 86 atstovus.
Naujausi komentarai