Pereiti į pagrindinį turinį

Socialdemokratai nepalaiko siūlymo privatizuoti Seimo viešbutį

2020-12-22 09:44

Seimo socialdemokratų partijos frakcija nepalaiko valdančiųjų siūlymo privatizuoti Seimo viešbutį. Socialdemokratų nuomone, už tokių skubotų bandymų gali slėptis nekilnojamojo turto vystytojų interesai, o pats sandoris būtų nuostolingas valstybei.

Socialdemokratai nepalaiko siūlymo privatizuoti Seimo viešbutį
Socialdemokratai nepalaiko siūlymo privatizuoti Seimo viešbutį / M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

„Matome, kad  tik atėję į valdžią konservatoriai ir liberalai skuba spręsti ne šalį užgriuvusius pandemijos iššūkius, o klausimą dėl Seimo viešbučio ir kitų objektų privatizavimo. Tokia skuba atrodo įtartinai, ypač prisimenant ankstesnius panašius užmojus, tokius kaip „Lietuvos pašto“ ar „Vilniaus vandenų“ ir kito valstybinio turto privatizavimas, kurie vyko konservatorių ir liberalų iniciatyva. Pastaraisiais metais matome labai sustiprėjusį bendradarbiavimą tarp Vilniaus miesto savivaldybės tarybos, kurioje daugumą taip pat turi konservatoriai su Laisvės partija ir privačių investuotojų, todėl tikrai valstybinio turto privatizavime nebūsime pasyviais stebėtojais ir visomis išgalėmis ginsime viešąjį interesą“, – sako Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

Seimo valdyba inicijavo Seimo viešbučio privatizavimo klausimo aptarimą ir Seimo frakcijoms pateikė turto vertinimą bei galimas alternatyvas Seimo narių apgyvendinimui. Socialdemokratų nuomone, Seimo nariams pateikta analizė yra neišsami, o joje pateikiami skaičiai rodo, kad Seimo viešbučio pardavimas neturi ekonominės logikos ir net būtų nuostolingas valstybei. 

Akivaizdu, kad pardavus Seimo viešbutį, išlaidos parlamentarų apgyvendinimui augs kiekvienais metais.

„Išanalizavę mums pateiktus skaičius matome didelį norą nuvertinti valstybės turtą ir kuo skubiau jį realizuoti. Susidaro įspūdis, kad skaičiavimų rengėjai vienus skaičius nepagrįstai sumažino, o kitus – išpūtė. Tačiau net rengėjams bandant sandorį pavaizduoti kaip ypač patrauklų, matome, kad butų nuoma Seimo nariams atsieitų gerokai daugiau nei apgyvendinimas Seimo viešbutyje. Akivaizdu, kad pardavus Seimo viešbutį, išlaidos parlamentarų apgyvendinimui augs kiekvienais metais, o nuostolingo sandorio kaštai bus apmokami mokesčių mokėtojų pinigais“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Socialdemokratai nuosekliai laikosi pozicijos nepritarti valstybės turto privatizavimo skubai, Seimo viešbučio privatizavimui – taip pat. „Užmojų privatizuoti šį objektą būta jau ne vieno. Tuo tarpu būsto suteikimas parlamentarams šalia parlamento – ne vienoje valstybėje taikoma praktika, pasiteisinusi ir ekonominiu, ir nacionalinio saugumo požiūriu“, – teigia socialdemokratai.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra sakiusi, kad dėl Seimo viešbučio šiuo metu svarstomi įvairūs scenarijai.

„Mes įvertinome Seimo kanceliarijos pateiktus duomenis ir įvairius scenarijus, kaip būtų galima racionaliau organizuoti Seimo narių, negyvenančių Vilniuje, apgyvendinimą tuo atveju, jei viešbučio būtų atsisakyta. (...) Apie Seimo viešbutį buvo labai ilgai kalbama ir, matyt, šioje kadencijoje Seimas atsisakys jo“,– gruodžio 17 d. žurnalistams sakė Seimo pirmininkė.

Seimo valdyba yra įpareigojusi Seimo kanceliariją pradėti valdomo turto – statinio, esančio Gedimino pr. 60 – vertinimo procedūrą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų