„Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimą lydinčiam projektui, kuris yra būtinas elementas užtikrinant rūkymo balkonuose prevenciją įsigaliojus pagrindiniam teisės aktui“, – sako vienas namų be tabako dūmų iniciatyvos autorių T. Tomilinas.
Jis įsitikinęs, kad siūlomas konfliktų dėl rūkymo balkonuose sprendimo algoritmas visuomenėje tikrai veiks.
„Mūsų siūlomas namų be tabako dūmų algoritmas, visų pirma, orientuotas į daugiabučių namų gyventojų teisę kurti gyvenamąją aplinką be tabako dūmų. Neabejojame, kad šio algoritmo įteisinimas, visų pirma, paskatins dialogą tarp gyventojų, nes rūkančiajam teks pagalvoti apie tai, ar tikrai jo tabako dūmai netrukdo kaimynams, ir pasikalbėti apie situaciją su jais“, – sako T. Tomilinas.
Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siekiama apginti nerūkančių daugiabučių namų gyventojų teises, ir jį lydinčių teisės aktų pakeitimo projektai toliau bus svarstomi Seimo komitetuose.
Rūkančiajam teks pagalvoti apie tai, ar tikrai jo tabako dūmai netrukdo kaimynams, ir pasikalbėti apie situaciją su jais.
Kaip ELTA jau skelbė, Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriame siūloma numatyti atsakomybę už draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pažeidimus.
Už T. Tomilino pateiktas kodekso pataisas ketvirtadienį po pateikimo balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 3 parlamentarai. Seimas bendru sutarimu nutarė toliau plenariniuose posėdžiuose jas svarstyti kitais metais pavasario sesijoje. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.
Beje, už atsisakymą nurodyti rūkaliaus duomenis pareigūnams siūloma bausti ir buto savininką – nuo 90 iki 150 eurų bauda.
Galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse nėra numatyta atsakomybė už tokius pažeidimus.
Naujausi komentarai