„Tikrai nepripažįstu. Todėl, kad esu nekaltas. (...) Ir nerimas, ir rūpestis, ir tikiuosi, kad teismas objektyviai vertins visus duomenis ir išteisins“, – žurnalistams prieš posėdį nurodė M. Sinkevičius.
Jis sakė nekaltumą argumentuosiantis „įvykusiais faktais per ketverius metus“.
„Visas pluoštas dokumentų yra pateiktas ir jis bus pagarsintas teismo posėdyje“, – sakė M. Sinkevičius.
„Grąžinau 4015 eurų, o esu kaltinamas dėl 1487 eurų ir 62 centų“, – pridūrė jis.
Posėdžiui pirmininkauja teisėja Laima Šeputienė. Valstybinį kaltinamą byloje palaiko prokuroras Darius Valkavičius.
Teisėja nusprendė pradėti nagrinėti bylą iš esmės.
Po pirmo Kauno apygardos teismo posėdžio, M. Sinkevičius teigė neklastojęs dokumentų, o kaltinime įvardytą reputacinę žalą vertino kaip „labai subjektyvią nuomonę“.
Jonavos rajono meras po teismo posėdžio žurnalistams teigė turėjęs tris numerius ir du telefono aparatus, jis tvirtino nesijaučiantis klastojęs dokumentus grįsdamas tarybos nario išlaidas.
„Dirbamas tarybos nariu patyriau išlaidas, tarp jų – ir telekomunikacijų, ir pateikiau „Telia“ man kaip abonementui, numerių savininkui, pateiktas sąskaitas. Sąskaitas, kurių nei taisiau, nei koregavau, nei kažkaip kitaip keičiau. (...) Pateikiau gautas savo sąskaitas“, – kalbėjo M. Sinkevičius.
„Politiko darbą dirbant vieni telefono numeriai yra žiniasklaidai, kiti bendruomenei, kiti su politikais. Niekur nėra reglamente pasakyta, tiesą sakant, kiek numerių galima turėti. Vieną, du, tris, penkis“, – numerių skaičių grindė politikas.
Prokuroro kaltinime pagarsintus teiginius apie reputacinę žalą valstybei jis teigė vertinantis kaip „labai subjektyvią nuomonę“.
„Džiaugiuosi“ kabutėse tuo dėmesiu, man skiriamu šiuo metu. Manau, ir žiūrovai gali savęs paklausti: ar Sinkevičiaus situacija yra reputacinė žala valstybei, ar Sinkevičius yra toks jau svarbus valstybės pareigūnas? Tiesą sakant, nežinau, kuo prokuroras grindžia tą sakymą. (...) Mano žiniomis, „Vilmorus“ padaryti tyrimai rodo, kad pasitikėjimas savivalda auga“, – kalbėjo M. Sinkevičius.
Kaip žurnalistams sakė prokuroras Darius Valkavičius, šioje byloje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad viešieji finansai buvo naudojamai ne pagal paskirtį – apmokėtos telefonijos paslaugos iš „Telia Lietuva“, o telefono abonentu naudojosi M. Sinkevičiaus sutuoktinė.
Niekur nėra reglamente pasakyta, tiesą sakant, kiek numerių galima turėti. Vieną, du, tris, penkis.
„Duomenys apie patirtas išlaidas buvo nepagrįstai įtraukti į buhalterinę apskaitą, (...) suklastotas tikras dokumentas įrašant netikrus duomenis, tada buvo pateikiami suklastoti dokumentai ir tokiu būdu kaltinamasis įgijo pinigus, 1487 eurus. O kadangi jis yra politikas, valstybės tarnautojas, kaltinime nurodyta, kad taip elgdamasis – klastodamas dokumentus ir pasisavindamas savivaldybės turtą – jis piktnaudžiavo“, – teigė D. Valkavičius.
„Kalbant apie grąžintą turtą, tai tikrai sveikintinas dalykas, kadangi šiuo metu baudžiamojoje byloje nėra civilinio ieškinio, šis klausimas išspręstas, kadangi kaltinamasis savanoriškai atlygino žalą“, – sakė prokuroras, pridūręs, kad žalos pašalinimas neatleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės.
Buvęs Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) vadovas, Jonavos rajono meras M. Sinkevičius kaltinamas piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir turto pasisavinimu, jo byla teismui perduota vasario viduryje.
Pernai lapkritį sulaukęs įtarimų, politikas sustabdė narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje, LSA sustabdė jo kaip asociacijos prezidento įgaliojimus.
D. Valkavičius nurodė, kad griežčiausia už piktnaudžiavimą gresianti atsakomybė yra laisvės atėmimas iki septynerių metų. Kaip alternatyvi bausmė gali būti skiriama ir bauda.
Naujausi komentarai