„Mes ir toliau esame susirūpinę blogėjančia padėtimi UNESCO veiklos srityse, ypač dėl rimtų žiniasklaidos laisvės apribojimų, žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų saugumo, esamos karo padėties poveikio kultūros ir švietimo institucijoms Kryme“, - pažymėjo Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė, perskaičiusi trisdešimties šalių vardu pasirašytą pareiškimą.
Paraginusi nedelsiant išlaisvinti visus Krymo pusiasalyje bei Rusijoje savavališkai ir neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius, Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO pabrėžė, kad pareiškimo autoriai jungiasi prie tarptautinių raginimų tučtuojau suteikti laisvę Ukrainos kino kūrėjui ir rašytojui Olehui Sencovui.
Pagal Užsienio reikalų ministerijos pranešimą, pareiškime taip pat pakartota parama Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui, Rusija paraginta laikytis tarptautinių įsipareigojimų.
UNESCO Vykdomoji taryba 2014 metais nutarė, kad bus stebima padėtis okupuotame Kryme. Nuo tada UNESCO bendruomenė du kartus per metus įvertina poslinkius šioje Ukrainos dalyje, susijusius su UNESCO veiklos sritimis.
Naujausi komentarai