„Kalbant apie partnerystę – taip, yra ketinimas grįžti į Seimo darbotvarkę. Mano įsitikinimu, mes turime kartoti pateikimo stadiją tada, kai užsitikrinsime tvirtą palaikymą ir matysime, kad abejojančių Seimo narių skaičius yra sumažėjęs. Aš viliuosi, kad (Seimo narius – ELTA) pavyks įtikinti“, – „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovė.
Seimas šiemet jau atmetė valdančiųjų ruoštą Partnerystės įstatymą, kuriuo buvos siekiama įteisinti lyčiai neutralią partnerystę. Kaip vasarą sakė prezidentas Gitanas Nausėda, jis dar pateikimo stadijoje atmesto projekto nebūtų pasirašęs, mat įstatymo projekte partnerystė buvo prilyginta santuokai.
Tuo metu pavasario sesijoje Seimo salėje taip ir nesvarstytu Stambulo konvencijos klausimu, pažymi V. Čmilytė-Nielsen, reikia dar aiškesnio palaikymo.
Mano įsitikinimu, mes turime kartoti pateikimo stadiją tada, kai užsitikrinsime tvirtą palaikymą ir matysime, kad abejojančių Seimo narių skaičius yra sumažėjęs.
„Kalbant apie Stambulo konvenciją, aš sakyčiau, kad reikalingas dar palankesnis kontekstas šiai konvencijai ratifikuoti nei partnerystei. Man labai nesinorėtų, kad mes nuėję į Seimo salę šį balsavimą pralaimėtume ir užsisuktų dar vienas ratas dekreto teikimo iš Prezidentūros ir viso to proceso, kuris reikalingas, kad konvencija vėl pasiektų Seimo salę“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Be to, politikės teigimu, dar iki Seimui pateikiant svarsti Stambulo konvenciją, ji pati teiks iniciatyvas, kurios vienaip ar kitaip susijusios su konvencijos tikslais.
„Tai smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimas ir mano pačios teiktas persekiojimo įstatymas. Šie įstatymai yra labai svarbūs, nes mes kas savaitę skaitome apie įvykius, kai žūsta moterys“, – apibendrino Seimo pirmininkė.
Tikisi paramos iš naujos Seimo frakcijos
V. Čmilytė-Nielsen mano, kad dar kartą teikiant Partnerystės įstatymą galima sulaukti paramos iš naujos Seimo frakcijos, kuri susiformavo skilus parlamento „valstiečiams“.
„Dėl partnerystės aš manau, kad mes tikrai galime surasti palaikymą šioje frakcijoje. Žinau kai kurių šios frakcijos žmonių nuotaikas ir žmogaus teisių klausimais jos yra tikrai liberalios“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė politikė.
Dėl partnerystės aš manau, kad mes tikrai galime surasti palaikymą šioje frakcijoje.
Visgi trylikos narių politinė jėga su ekspremjeru Sauliumi Skverneliu priešakyje, pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen, vargu ar įsilietų į glaudesnį bendradarbiavimą su valdančiais dešiniaisiais.
„Mano supratimu, atskalūnai būtent ir taiko į tą patį rinkėjų segmentą, kuriam atstovauja Valstiečių ir žaliųjų frakcija, socialdemokratai. Manau, kad toks patyręs politikas kaip Saulius Skvernelis kažin ar mėgintų iškovoti centro kairės rinkėjų simpatijas, jungdamasis prie centro dešinės valdančiosios daugumos – bent jau tai būtų stebinantis ėjimas“, – samprotavo Seimo pirmininkė.
Bet kuriuo atveju, teigė V. Čmilytė-Nielsen, iš naujosios frakcijos ji tikisi valstybiško požiūrio ir dialogo.
„Visiems akivaizdu, kad ši frakcija yra opozicinė. Aš viliuosi, kad iš tos frakcijos, kuriai, matyt, vadovaus buvęs premjeras Saulius Skvernelis... aš iš jos tikiuosi brandaus valstybiško požiūrio ir mažesnio nei jų buvusių bendražygių deklaratyvumo. Neabejotinai vienais ar kitais klausimais mes su jais kalbėsime ir ieškosime bendro matymo“, – sakė politikė.
ELTA primena, kad pavasario sesijoje Seimas pateikimo stadijoje atmetė ir grąžino tobulinti daugybę emocijų visuomenėje keliantį lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projektą. Iniciatyvą palaikė 63 parlamentarai, 58 balsavo prieš ir 7 susilaikė. Įstatymo projekto iniciatoriai žada grąžintą tobulinti įstatymą vėl teikti rudenį.
Naujausi komentarai