Pereiti į pagrindinį turinį

VTEK nutarė netirti M. Navickienės skrydžio į Dubajų: atskleidė, kodėl

2024-09-26 18:02
BNS inf.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį pranešė nusprendusi nepradėti tyrimo dėl buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės skrydžio į Dubajų.

Monika Navickienė
Monika Navickienė / I. Gelūno/BNS nuotr.

Komisija teigia išnaudojusi visas įstatymų teikiamas galimybes surinkti duomenis, tačiau dalis svarbios informacijos jai nebuvo pateikta.

Posėdyje buvo vertinti pranešimai ir VTEK papildomai surinkta informacija dėl buvusios ministrės kelionės 2023 metų vasario mėnesį į Dubajų privačiu lėktuvu su savo sutuoktinio verslo partneriais finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu.

Paaiškėjus šiai informacijai, M. Navickienė atsistatydino iš pareigų. Vėliau ji pranešė išsiaiškinusi, jog Navickai už šią kelionę nemokėjo, ji deklaravusi ją kaip dovaną ir sumokėjusi mokesčius.

„Aiškintasi, kas apmokėjo šią kelionę – būtent ši aplinkybė yra svarbi sprendžiant, ar pradėti tyrimą“, – teigiama VTEK pranešime.

Komisija kreipėsi ir į užsienio valstybėse esančius juridinius asmenis: skrydžio organizatorių bei viešbučio administraciją, tačiau rašytiniais įrodymais patvirtinta informacija dėl subjekto, apmokėjusio kelionės išlaidas, nebuvo suteikta.

Komisija negavo rašytinių įrodymų, vienareikšmiškai patvirtinančių, kad būtent I. Trinkūnaitė, V. Germanas ar kitas fizinis ar juridinis asmuo teikė M. Navickienei dovaną.

„Komisija negavo rašytinių įrodymų, vienareikšmiškai patvirtinančių, kad būtent I. Trinkūnaitė, V. Germanas ar kitas fizinis ar juridinis asmuo teikė M. Navickienei dovaną, t. y. apmokėjo kelionės į Dubajų išlaidas“, – nurodo VTEK.

Pagal įstatymą M. Navickienė, kaip bet kuris kitas interesus deklaruojantis ar jam artimas asmuo, negali priimti dovanų ar paslaugų, jeigu tai susiję su dovanos gavėjo tarnybine padėtimi ar pareigomis.

Komisija, gavusi papildomų duomenų apie elgesį, galbūt pažeidžiantį įstatymo nuostatas, klausimą buvusios ministrės atžvilgiu galėtų spręsti pakartotinai, teigiama pranešime.

M. Navickienės vyras anksčiau dirbo I. Trinkūnaitės valdomos „Foxpay“ valdyboje bei 2023 metų pabaigoje – šių metų pradžioje vadovavo šiai įmonei.

Birželio pradžioje Vyriausybė dėl ryšių su V. Germanu jo sugyventinę I. Trinkūnaitę pripažino neatitinkančia nacionalinio saugumo interesų bei nustatė, kad ji neturi teisės dalyvauti ir balsuoti „Foxpay“ akcininkų susirinkime bei naudotis kitomis akcininko neturtinėmis teisėmis. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Klaidingas žingsnis

Tai kels įtarimus, jog ji nemažesnes kitų nuodėmes atskleis...
0
0
Visi komentarai (1)