Pereiti į pagrindinį turinį

Ypač nusipelniusiems asmenims – dviguba pilietybė

2016-07-01 04:41
BNS inf.

Penktadienį įsigaliojo prieš pusmetį priimtos Pilietybės įstatymo pataisos, kurios leis turėti dvigubą Lietuvos ir kitos šalies pilietybę nusipelniusiems asmenims.

Ypač nusipelniusiems asmenims – dviguba pilietybė
Ypač nusipelniusiems asmenims – dviguba pilietybė / A. Ufarto /BFL nuotr.

Tose pataisose taip pat numatyta galimybė netekusiam Lietuvos pilietybės, bet ypatingai šaliai nusipelniusiam žmogui ją susigrąžinti, neatsisakant turimos kitos valstybės pilietybės.

Ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintis asmuo, kuris turėjo Lietuvos pilietybę ir po to jos neteko, dėl pilietybės grąžinimo turės kreiptis pats pateikdamas prašymą prezidentei Daliai Grybauskaitei. Asmeniui, netekusiam pilietybės, ji galės būti grąžinta tik vieną kartą.

Prašymą dėl pilietybės grąžinimo pirmiausiai nagrinės Pilietybės reikalų komisija ir teiks šalies vadovei rekomendaciją dėl tokio prašymo tenkinimo arba netenkinimo, o galutinį sprendimą dėl pilietybės grąžinimo priims prezidentė. Ji ir inicijavo šias pataisas.

Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma Lietuvos piliečio veikla, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo.

Minėtas pataisas prezidentė D.Grybauskaitė registravo pernai lapkritį žiniasklaidai pranešus, kad Jungtinių Valstijų piliečiu tapęs buvęs garsus krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas netenka Lietuvos pilietybės.

Lietuvos Konstitucija numato, kad išskyrus kai kuriuos įstatymo numatytus atskirtus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.

Iki šiol pagal Pilietybės įstatymą dviguba pilietybė buvo leidžiama tiems, kurie iš Lietuvos pasitraukė okupacijos metu iki nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, taip pat tiems, kurie pilietybę įgijo automatiškai – gimdami arba per santuoką.

Dviguba pilietybė neleidžiama tiems, kurie išvyko iš Lietuvos po nepriklausomybės atkūrimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų