Kokybiškas ir sklandus visų politinių jėgų darbas ir koordinuoti institucijų veiksmai turi tapti Lietuvos pirmininkavimo stiprybe, trečiadienį susitikime su kelių parlamentinių komitetų nariais sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šalies vadovė ketvirtadienį su Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų nariais aptarė svarbiausius po dešimties dienų prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai darbus.
Vienu svarbiausių ateinančio pusmečio darbų šalies vadovė nurodė derybas su Europos Parlamentu dėl 2014–2020 metų ES biudžeto. Prezidentė pabrėžė, kad labai svarbu kaip įmanoma greičiau susiderėti dėl biudžeto tam, kad valstybes nares ES finansinė parama pasiektų laiku.
„Pasak prezidentės, pirmininkavimo metu Lietuva ir toliau sieks įgyvendinti Fiskalinės drausmės sutartį bei Stabilumo ir augimo paktą. Biudžeto deficito mažinimas, finansinė drausmė ir toliau išlieka Europos ekonominio stabilumo ir augimo garantu. Valstybės vadovės teigimu, Lietuva sieks pažangos kuriant bankų sąjungą ir vieningą bankų pertvarkymo mechanizmą“, - teigiama Prezidentūros pranešime.
Susitikime taip pat aptartas Lietuvos energetinio savarankiškumo siekis ir bendros ES energetinės politikos svarba. D.Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai ir toliau bus siekiama ES energetikos rinkos sukūrimo ir energetinių salų panaikinimo. Kalbėdama apie neatidėliotinus darbus, ji nurodė ir trečiojo ES energetikos paketo, kuris užtikrintų konkurencingas kainas, tolesnį įgyvendinimą.
Vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo renginių - lapkričio mėnesį įvyksiantis Rytų partnerystės vadovų susitikimas Vilniuje. Šiame aukščiausio lygio susitikime, į kurį atvyks Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių vadovai, tikimasi pasirašyti asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su Ukraina bei parafuoti asociacijos sutartį su Moldova, Gruzija ir Armėnija.
Lietuvos pirmininkavimas ES tarybai prasidės mūsų šalies pirmininkavimo prioritetų pristatymu Europos Parlamentui Strasbūre ir Europos Komisijos vizitu į Vilnių.
Per Lietuvos pirmininkavimo pusmetį mūsų šalyje ketinama surengti apie 200 įvairių susitikimų, kuriuose lankysis per 30 tūkst. svečių.
Naujausi komentarai