„Vis dar kas dešimtas žmogus šiandien skambina rinkdamas aštuonetuką, o beveik trečdalis fiksuoto ryšio skambučių vyksta per aštuonetuką. Tai reiškia, kad lygiai už savaitės, naktį, šie skambučiai nebeįvyks“, – kalbėjo „Telia“ atstovas Audrius Stasiulaitis.
„Skaičius yra mažėjantis, bet vis tiek kartą per savaitę paskambina senuoju prefiksu šiek tiek mažiau nei 100 tūkstančių klientų. Tai vis tiek yra labai reikšminga žmonių dalis“, – teigė „Bitė“ atstovas Jaunius Špakauskas.
Tai reiškia, kad lygiai už savaitės, naktį, šie skambučiai nebeįvyks.
Numeriuose esantį aštuonetą reikia pakeisti į nulį arba jau ir dabar galiojantį šalies kodą +370.
Pakeisti kelis šimtus numerių telefone galima ir rankiniu būdu, tačiau tai, žinoma, užtrunka. Mobiliojo ryšio operatoriai sako, kad yra daug paprastesnių būdų.
„Yra pakankamai paprasta lietuviška programėlė „+370“, kurią galime įsidiegti, pasikeisti numerius per vieną minutę, jei jos nereikia, po to ištrinti“, – nurodė A. Stasiulaitis.
„Yra, pavyzdžiui, „Prefix Fixer“, kur galite patys nustatyti – ar norite 8 pakeisti į 0, ar į 370“, – sakė „Tele2“ atstovė Asta Buitkutė.
LNK stop kadras
Tačiau Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai ragina žmones nepasitikėti visomis programėlėmis.
„Mes rekomenduotume skirti laiko ir pasidaryti higieną savo telefone – tiesiog rankiniu būdu perrinkti numerius, nereikalingus ištrinti. Jei žmogus neturi laiko, galima naudoti programėlę, tik prieš tai ją įvertinti – ar ji saugi ir patikima“, – tvirtino Ryšių reguliavimo tarnybos ekspertas Darijus Mickus.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Dauguma kalbintų žmonių tikino, kad aštuonetus jau pakeitė į nulius.
„Viskas pakeista, tiesą sakant, niekad ir nebuvo kitaip“, – sakė vienas pašnekovas.
Tačiau žmonių, kurių telefonuose numeriai vis dar prasideda aštuonetu, LNK Žinios taip pat nesunkiai surado.
„Dar ne, bet žinau – pakeisiu“, – tikino kita pašnekovė.
Kita problema – dažnai aštuonetu prasidedančius numerius vis dar galima rasti įmonių skelbimuose ar informaciniuose puslapiuose.
„Kreipiuosi į visus paslaugų teikėjus, verslininkus, savivaldybes, valstybinių įstaigų darbuotojus – būtinai atnaujinkite savo kontaktinius telefonus su naujuoju prefiksu, nes iš tiesų nemažai žmonių skambina tiesiog spausdami internete nuorodą“, – nurodė J. Špakauskas.
Jeigu jūs stovite prie pakeliamos užtvaros, ji tiesiog nepasikels. Jei už jūsų stovi dešimt mašinų, tai jos visos ir stovės.
„Natūralu, kad jie ir skambins per aštuonetą. Tai pats paprasčiausias dalykas – susitvarkyti savo informacinius kanalus, tai yra svetaines, reklamą, vizitines korteles ir panašiai“, – aiškino A. Stasiulaitis.
„Jeigu jūs stovite prie pakeliamos užtvaros, ji tiesiog nepasikels. Jei už jūsų stovi dešimt mašinų, tai jos visos ir stovės“, – kalbėjo „Telia“ atstovas.
Kita problema – pačios įmonės savo sistemose nespėja pakeisti numerių, kurie reikalingi vartams ar pakeliamoms užtvaroms atidaryti. Tad kovą gali tekti užstrigti prie kokių nors vartų, nors skambinate ir pakeistu numeriu.
„Vartai, įvažiuojant kažkur į ofisus, tiesiog atsidaro surinkus numerį su aštuonetais. Jiems reikėtų perdaryti sistemą, kad ji atpažintų nulį“, – tikino Ryšių reguliavimo tarnybos ekspertas.
Gali kilti problemų netgi prisiskambinant gydytojams.
„Tarkime, poliklinikose yra registracijos sistemos, kurios leidžia pasirinkti tam tikras paslaugas, renkant skaičių kombinacijas. Tai jose irgi reikėtų pažiūrėti, ar sistemos sugebės priimti skambučius, ateinančius su nuliu nuo kovo 1-osios dienos“, – nurodė D. Mickus.
Aštuonetas prieš telefono numerį yra sovietmečio palikimas. Visoje Europos Sąjungoje telefono numeriai prasideda nuliu.
(be temos)