Pasak Premjero Andriaus Kubiliaus, užsienio ir Lietuvos žiniasklaidoje skelbiami duomenys apie Lietuvoje vyraujančią vieną giliausių krizių pasaulyje - nepagrįsti. Tai jis pirmadienį bandė įrodyti žurnalistams, pateikdamas statistiką apie Lietuvos ūkį ir ekonomiką. A.Kubiliaus teigimu, lietuviai plaka save už giliausią krizę, nors „to, ką pavyksta pasiekti“, esą pavydi ne tik kaimyninės Baltijos šalys, bet ir kitos valstybės.
„Net ir TVF (Tarptautinis valiutos fondas - TVF) skelbia, kad optimizmui jau yra daug pagrindo. Tuo metu Lietuvoje mes vis dar gyvename niūriomis nuotaikomis. [...] Tačiau ar tikrai situacija yra blogesnė nei kitų? [...] Daugelis mūsų statistikos duomenų rodo, kad toks ekonomikos susitraukimas, kokį stebėjome praeitų metų pabaigoje, šių metų pradžioje - jau pasibaigė“, - žurnalistams išdalintoje medžiagoje cituojamas A.Kubilius.
Vis dėlto po pirmadienį vykusio Vyriausybės pasitarimo A. Kubilius ragino neskubėti skelbti apie problemų pabaigą.
„Dugną pasiekėme, bet čia reikia pasakyti vieną dalyką. Tikrai tai nereiškia, kad jau galime šypsotis ir džiugiai skelbti apie problemų pabaigą. Nors, kaip sakau, save plakti ir vaizduoti blogesniais negu kiti, nėra pagrindo“, - teigė premjeras.
Didžiausiomis problemomis A. Kubilius vis dar įvardino ne tik ekonomikos, bet ir išlaidų „burbulą“.
„Pajamos nusileido į 2006 m. lygį, o išlaidos lieka 2008 m. lygyje. Todėl skirtumas - viena skausmingesnių problemų“, - kartojo jis, tačiau teigė, kad Lietuvai pasiektų rezultatų jau pavydi Europos kaimynės.
„To, ką mums pavyksta pasiekti įgyvendinant įvairius verslo skatinimo mechanizmus, į tai su pakankamai neslepiamu pavydu žiūri daugelis Europos valstybių, ypač mūsų kaimynai. Jie tokių instrumentų neturi arba turi labai mažos apimties. Tuos instrumentus ir toliau turėsime plėtoti“, - sakė A. Kubilius.
Anot jo, jau „akivaizdžiai matoma“, kad visi ekonominiai procesai stabilizavosi.
A.Kubiliaus teigimu, klaidinga kartoti faktą, kad Lietuvos ekonomika krito labiausiai ES - 20 proc., kai o senojoje Europoje rodiklis siekia tik 5-6 procentus.
„Norint mušti - pagalį visada rasi. tačiau realybė yra ta, kad absoliuti dauguma regiono ir Europos valstybių šio kritimo metu nukrito į tą patį - maždaug 2006 m. lygį“, - tvirtino premjeras.
Naujausi komentarai