Būsimasis centro dešinės koalicijos premjeras Andrius Kubilius iškėlė idėją suvienodinti mokesčius ir drauge atsisakyti mokesčių lengvatų.
Vakar po koalicijos partnerių ir finansų analitikų pasitarimo, kuriame svarstyta, kokiomis antikrizinėmis priemonėmis bus ginamasi nuo sunkmečio, A.Kubilius pranešė, kad svarstoma idėja suvienodinti gyventojų pajamų, pridėtinės vertės ir pelno mokesčius, tačiau konkrečių skaičių neįvardijo, tvirtindamas, kad išsami informacija bus pateikta pirmadienį. BNS žiniomis, svarstoma galimybė šių trijų mokesčių tarifą suvienodinti iki 19 arba 20 proc.
"Atsisakoma išimčių, verslui labai patogu, paprasta mokesčių sistema", – sakė A.Kubilius.
Būsimasis premjeras tikino, kad pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui šį sezoną dar nebus atsisakyta, tačiau ateityje tai bus padaryta.
"Reikia atsisakyti lengvatų, palikti jų labai nedaug. Pavyzdžiui, nenorime liesti PVM lengvatos šildymui, nors socialine prasme jos nėra teisingos: atpigina šildymą ne tik tiems, kurie gyvena sunkiau, bet visiems: ir Seimo nariams, ir verslininkams, uždirbantiems po 100 tūkst. litų. Kitokią sistemą, atsisakant PVM lengvatos ir tuos pinigus skiriant padėti susimokėti už šildymą tiems, kurie gyvena sunkiau, planuojame įgyvendinti kiek vėliau", – vakar Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.
Konservatorių lyderis taip pat žada nenaikinti dabartinės kūdikius auginančių tėvų finansinio skatinimo tvarkos.
"Pabrėžiu – taupymas neturi paliesti svarbiausių socialinių išmokų. Tvirtai galiu pasakyti, kad jaunos motinos turėtų drąsiai gimdyti vaikus – tiek dvejų metų, tiek mokamos motinystės atostogos liks", – teigė jis.
A.Kubilius taip pat pažymėjo, kad bus atsisakyta darbo dienų, sutampančių su šventėmis, kompensavimo: "Šventės baigėsi, papildomų kompensacijų už savaitgalius, sutampančius su šventėmis, teks atsisakyti."
Būsimasis Vyriausybės vadovas akcentavo, kad pirmiausia bus mažinamos valdymo išlaidos. A.Kubilius žada po 10 proc. nurėžti Prezidento kanceliarijai, Seimui, Vyriausybei ir ministerijoms skirtų lėšų.
Anot jo, koalicijos parengtas krizės prevencijos planas būsiąs Vyriausybės programos sudedamoji dalis.
"Tai yra sąlyga, kad Vyriausybė pradėtų dirbti. Jeigu Seimas nutars, kad negali pritarti tokiam krizės įveikimo planui, tada teks ieškoti kitokių politinių sprendimų, kitos Vyriausybės", – sakė A.Kubilius.
Naujausi komentarai