Apklausa atskleidė, kiek gyventojų pritartų trumpesniems mokslo metams Pereiti į pagrindinį turinį

Apklausa atskleidė, kiek gyventojų pritartų trumpesniems mokslo metams

2025-05-02 09:29

Šeši iš dešimties gyventojų pritartų, kad Lietuvoje būtų trumpinami mokslo metai, rodo LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Apklausa atskleidė, kiek gyventojų pritartų trumpesniems mokslo metams
Apklausa atskleidė, kiek gyventojų pritartų trumpesniems mokslo metams / J. Elinsko / ELTOS nuotr.

Trumpesniems mokslo metams labiau pritaria jaunimas iki 30 metų (72 proc.), taip pat – 69 proc. respondentų, kurių šeimos pajamos viršija 2 tūkst. eurų per mėnesį. Savo pritarimą išreiškia ir specialistai bei tarnautojai (68 proc.), besimokantis jaunimas (87 proc.), respondentai, turintys vaikų iki 18 metų (69 proc.). Labiausiai pritarė tie respondentai, kurie augina 7–12 metų vaikus (76 proc.).

29 proc. apklaustųjų mokslo metų trumpinimui nepritaria, o kas dešimtas respondentas nuomonės šiuo klausimu neturėjo arba neatsakė.

3 iš 10 respondentų su aukštuoju išsilavinimu siūlymui trumpinti mokslo metus nepritaria. Prieštaringai tokią idėją vertina ir 34 proc. gyventojų, kurių šeimos pajamos per mėnesį siekia mažiau nei 1,2 tūkst. eurų, bedarbiai ir namų šeimininkės (44 proc.), kitų tautybių gyventojai (42 proc.).

Tyrimo metu apklausti ir 15–19 metų moksleiviai visoje Lietuvoje. 9 iš 10 apklaustųjų moksleivių pritarė, kad mokslo metai būtų trumpinami, kas dešimtas – nepritarė.

Pažymima, kad trumpesnių mokslo metų labiau norėtų apklausoje dalyvavę vaikinai (91 proc. pritartų, o 6 proc. – vertina prieštaringai). Tuo metu 84 proc. apklaustų merginų idėją trumpinti mokslo metus vertina teigiamai, o 16 proc. – neigiamai.

ELTA primena, kad kovą Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) bei Vyriausybę, prašydama sutrumpinti mokslo metus pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas bent iki birželio 10 dienos.

Profsąjungos teigimu, per pastaruosius aštuonerius metus net keletą kartų prailginta ugdymo proceso trukmė, tikintis, kad dėl to pagerės Lietuvos moksleivių pasiekimai, lauktų rezultatų nedavė.

Rašte taip pat nurodoma, kad birželio mėnesį tiek šalies mokytojai, tiek moksleiviai turėtų visą savo dėmesį sutelkę į valstybinius brandos egzaminus. Akcentuojama ir tai, kad tokiu laikotarpiu pedagogams gerokai padidėja ir darbo krūvis.

R. Popovienė jau anksčiau yra išsakiusi, kad tokius siūlymus vertina palankiai, tačiau pažymi, jog greitų pokyčių tikėtis neverta.

Palaikymą profsąjungos siūlymui yra išsakiusi ir Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų