Pereiti į pagrindinį turinį

Ariogaloje prasideda tradicinis tremtinių ir politinių kalinių suvažiavimas

2013-08-02 04:38
BNS inf.
Ariogaloje prasideda tradicinis tremtinių ir politinių kalinių suvažiavimas
Ariogaloje prasideda tradicinis tremtinių ir politinių kalinių suvažiavimas / T. Lukšio/BFL nuotr.

Raseinių rajone Ariogaloje penktadienį prasideda tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis.

Šventė tradiciškai prasidės jos dalyvių - buvusių Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių, rezistentų, Lietuvos kariuomenės, Seimo atstovų, Latvijos ir Estijos delegatų, Lietuvos šaulių sąjungos, "Misija Sibiras" dalyvių, skautų, įvairių visuomeninių organizacijų atstovų ir kitų svečių eisena nuo Ariogalos Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link.

Eiseną lydės Garbės sargybos kuopos kariai ir Karinių oro pajėgų orkestras. Sąskrydžio dalyviai tylos minute pagerbs režimo aukas, žuvusius už Lietuvos laisvę, negrįžusius iš tremties, prie Kankinių memorialo Ariogalos kapinėse Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padės gėlių.

Renginyje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Romualdas Moldaris, taip pat kariuomenei atstovaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, Garbės sargybos kuopos salvės grupė, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Renginio metu Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo viršininkas dimisijos majoras Vytautas Balsys, švenčiantis 90-ies metų jubiliejų, kartu su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininko pavaduotoja Jūrate Marcinkevičiene pakels Lietuvos vėliavą. Taip pat bus keliamos Latvijos ir Estijos vėliavos. Veiks paroda, pristatysianti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 25-erių metų veiklą.

"Misija Sibiras" dalyviai pristatys filmus apie į trėmimų vietas vykdytas ekspediciją. Kaip ir ankstesniais metais, šiemet renginio dalyviai bus kviečiami apsilankyti ir apžiūrėti kariuomenės įrengtą partizanų stovyklą ir bunkerį, kurie tikroviškai atspindėjo partizanų kasdienio gyvenimo sąlygas.

1940-1952 metais sovietinės okupacijos metu į lagerius ir tremtį buvo išvežta daugiau kaip 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų