Pereiti į pagrindinį turinį

Birštono kurortas – Seimo nario J.Ramono žmonos įkaitas

2009-07-02 10:10
Galia: V.Ramonienės užgaidos sustabdė Birštono kurorto plėtrą.
Galia: V.Ramonienės užgaidos sustabdė Birštono kurorto plėtrą. / Arturo Budrio ir Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Birštono kurortą apraizgė painus intrigų voratinklis, į kurį įtraukti Seimo nariai, kontrolieriai ir prokuratūra. Pirmu smuiku griežia į įvairius skandalus įklimpusi Seimo nario Jono Ramono žmona Vilija.

Kurorto gaivinimas įstrigo

Treji metai – tiek laiko Birštone įstrigęs sanatorijos detaliojo plano patvirtinimas, be kurio neįmanomas sanatorijos atgaivinimas, susijęs su miestelio viltimis tapti lygiaverčiu su kitais Lietuvos kurortais. Sanatorijos kompleksą renovuoti ir perstatyti planuoja bendrovė "Birštono šaltinis". Prieš keletą metų šios bendrovės 51 proc. akcijų nusipirko "Šiaulių banko investicijų valdymas".

"Už buvusią "Spalio" sanatoriją sumokėjome daugiau nei 10 mln. litų. Šiuo metu bendrovei priklausančios sanatorijos teritorijoje yra devyni pastatai, dalį jų ketinama renovuoti, dalį nugriauti, o jų vietoje pastatyti naujus", – apie planus gaivinti sanatoriją pasakojo bendrovės "Birštono šaltinis" direktorius Liudas Navickas.

Tačiau pradėjus planuoti darbus paaiškėjo, kad dalis buvusios sanatorijos teritorijos 2002 m. buvo parduota kaip trys atskiri objektai. Sklypus per konkursą įsigijo Vilija Ramonienė. Jai atiteko sandėlis, buvęs medikų namelis ir ūkinis pastatas. Pradėjus aiškintis, kam priklauso besiribojančiuose sklypuose esantys šaligatviai, keliukai ir kitos komunikacijos, paaiškėjo, kad savivaldybė šių objektų nuosavybės klausimų iki galo neišsisprendė.

"Reikėjo susitarti su V.Ramoniene, tačiau ji pasiūlė nesitarti, o nupirkti du jai priklausančius sklypus, kurie ribojasi su "Birštono šaltinio" teritorija, ir taip problema būtų buvusi išspręsta. Trečią sklypą ketino pasilikti sau, žadėjo susitvarkyti jame esantį vasarnamį. Su pasiūlymu sutikome, nors kaina tuo laiku buvo didžiulė – apie 80 tūkst. litų už arą. Pasirašėme sutartį – ketinome pirkti už pusantro milijono litų", – pasakojo L.Navickas.

Pasak L.Navicko, V.Ramonienė paskutinę akimirką atsisakė pasirašyti sutartį ir pasiūlė pirkti dar ir trečią jai priklausantį sklypą, nors prieš tai tvirtino jo neparduosianti. Tuomet L.Navickas sklypą pasiūlė pirkti rinkos kainą, įvertinus turto vertintojams, o ne už 800 tūkst. litų, kaip norėjo V.Ramonienė. Beveik sutartas sandoris nutrūko.

Instancijas užvertė skundais

L.Navickas pasakojo, jog atsisakius pirkti sklypą, V.Ramonienė pagrasino, kad be jos nebus patvirtintas sanatorijos detalusis planas.

"Nuo to laiko ji pradėjo rašyti skundus visoms instancijoms, kuriose mums reikėjo derinti detaliojo plano dokumentus. Nemuno kilpų regioniniam parkui, Aplinkos ministerijai, užvertė skundais Seimo kontrolierių, Kauno apskritį, Birštono savivaldybę, Valstybės kontrolę, kreipėsi į ministrą pirmininką, žmogaus teisių atstovus", – L.Navickas vardijo institucijas, kurioms detaliojo plano rengimą skundė V.Ramonienė.

V.Ramonienės interesus ėmėsi ginti ir jos vyro J.Ramono partijos draugas Seime Egidijus Klumbys.

Vienu motyvų, kodėl V.Ramonienė prieštarauja detaliajam planui, tapo teiginys, kad pažeidžiami teisėti lūkesčiai tvarkyti jai priklausančius pastatus. Tačiau tokius teiginius verslininkas neigia.

"Ji turi pasitvirtinusi detalųjį planą ir gali sklypus tvarkyti ar juose statyti, o mes to daryti negalime – turim pastatus, bet neturime detaliojo plano. Pagal dabartinius įstatymus net remontuoti negalime mums priklausančių pastatų", – V.Ramonienės teiginiais stebėjosi L.Navickas.

Jis teigė, kad bendrovė į sanatoriją ketina investuoti nuo 70 iki 100 mln. litų. Sprendimą investuoti Birštone nulėmė kurorto patrauklumas. Čia norima pastatyti iki 600 vietų sanatoriją. Ši gydykla būtų didžiausia Birštone, nes dabar didžiausia laikoma "Versmės" sanatorija vienu metu gali priimti 350 žmonių.

Į klausimus neatsakė

Dienraščio žurnalistų bandymas išklausyti V.Ramonienės versiją, baigėsi vos prasidėjęs. Moteris, išgirdusi, kad bus kalbama apie konfliktą su "Birštono šaltiniu", pareikalavo, kad klausimai būtų pateikti raštu.

Tačiau pateikus klausimus raštu, moteris atsisakė į juos atsakyti.

"Turiu raštišką generalinės prokuratūros atsakymą, kad medžiaga, ginant viešąjį interesą, perduota nagrinėti Kauno apygardos prokuratūrai. Kol vyksta verslininkų ir su jais susietų organizacijų veiklos tyrimas, manęs paprašyta jokios informacijos neteikti. Jums reikėtų kreiptis į prokuratūrą", – atsakyme teigė V.Ramonienė.

Pasidomėjus, ar iš tikrųjų V.Ramonienė negali atsakyti į jai pateiktus nepatogius klausimus, paaiškėjo, kad taip nėra.

"Pati V.Ramonienė į Kauno apygardos prokuratūrą nesikreipė. Kauno apygardos prokuratūra yra gavusi medžiagą tik iš Seimo kontrolieriaus. Medžiaga tiriama, kol kas atsakymų negalime pateikti. Jokių paliepimų ar prašymų, kad V.Ramonienė negali bendrauti, nebuvo ir tikrai negalėjo būti", – sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro padėjėja Sonata Mecelicienė.

Savivaldybė palaiko projektą

Į "Birštono šaltinio" pusę stojo ir Birštono savivaldybė. Miesto merė Nijolė Dirginčienė teigė, kad V.Ramonienė žlugdo Birštono planus.

N.Dirginčienė sakė, kad prarasti treji metai padarė nuostolių ne tik verslininkams, bet ir kurortui, per tą laiką mieste galėjo atsirasti 200 papildomų darbo vietų.

"Palaikome šį detalųjį planą, nes manome, kad atstovaujame viešajam interesui, o ne V.Ramonienė, kuri tikina tai daranti. Norime, kad mieste atsirastų dar viena sanatorija, atsirastų naujų darbo vietų, o apleista teritorija tik kelia siaubą miestiečiams. Birštonui labai svarbu, kad būtų pastatyta nauja sanatorija, nes ji taptų ir ekonominiu postūmiu miestui", – teigė N.Dirginčienė.

Įjungė pažinčių buldozerį

Sanatorijos detaliojo plano istorijoje labiausiai stebėtina atrodo tai, kad Tvarkai ir teisingumui priklausantys J.Ramono partijos draugai Seime atvirai palaikė savo bendražygio žmoną ir įvairioms instancijoms rašė skundus.

"Skaudžiausia, kad įjungiami Seimo nariai, kurie žodis žodin atkartoja V.Ramonienės skundus. Asmeniniams interesams ginti pasitelkiami Seimo nariai. Manome, kad neapsieita be asmeninių J.Ramono pažinčių su E.Klumbiu", – svarstė N.Dirginčienė.

Paprašytas pakomentuoti, kodėl E.Klumbys stojo ginti V.Ramonienės, Seimo narys rado, kaip nuo žurnalistų klausimų išsisukti. "Šiais klausimais telefonu nekalbu", – nukirto E.Klumbys.

V.Ramonienė Tvarkos ir teisingumo partijai praėjusiais metais paaukojo 34 tūkst. litų.


V.Ramonienės skandalai

Seimo nario J.Ramono žmona visuomenėje pagarsėjusi skandalais. Prieš trejus metus buvo paskelbta, kad V.Ramonienės ūkyje dirbo vaikai. Moteris, neturėdama nei mokyklos, nei paauglių tėvų leidimo, į savo ūkį atsivežė nepilnamečius moksleivius rinkti akmenų. Ūkininkei buvo paskirta bauda už talkų organizavimo taisyklių pažeidimus.

Labiausiai Ramonų šeima išgarsėjo 2005 m. rudenį, kai Telšių rajono Milvydiškių kaimo gyventojai pranešė, kad ariant V.Ramonienės ūkiui priklausančią pievą buvo suartos ir daugiau nei šimtmečio senumo Milvydiškių kaimo kapinės. Tiesa, vėliau per teisėsaugos institucijas Ramonai įrodė, kad jų ūkyje kapinių nebuvo.

Praėjusių metų pabaigoje moteris necenzūriniais žodžiais išplūdo ir nesmarkiai sužalojo Kauno autobusų stoties apsaugininką.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų