Premjero sudaryta darbo grupė švietimo problemoms spręsti sutarė dėl tolesnio darželių auklėtojų algų kėlimo, poreikio riboti ugdymo įstaigų administracijas, mokinio krepšelio keitimo klasės krepšeliu, tačiau nesutarė dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo, visų pedagogų algų kėlimo.
„Pagrinde nesutarėme dėl tų punktų, kur yra neaiški finansinė siūlomų pakeitimų išraiška. Pavyzdžiui, jie pageidauja, kad būtų padidintas koeficientas, nuimtos atlyginimų šakutės - tai yra klausimai apie 15-20 mln. eurų sumas. Švietimo ir mokslo ministerija yra nepajėgi toje vietoje pasakyti, kad mes kažkur surasime tuos pinigus. Tai remiasi į valstybės pajamas, į valstybės biudžetą, į geopolitinę situaciją, ekonomikos augimą, embargo visokius ir panašius dalykus“, - BNS sakė ministras.
Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus potvarkiu sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė siūlymus dėl ugdymo kokybės ir pedagogų darbo sąlygų gerinimo teiks premjerui. Jam bus pristatyti ir tie darbo grupės narių siūlymai, dėl kurių bendras sutarimas nepasiektas.
„Tikimasi, kad šie darbo grupės pasiūlymai taps pagrindu švietimo profesinėms sąjungoms ir Vyriausybei derantis dėl Švietimo šakos kolektyvinės sutarties sudarymo“, - teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pranešime.
Pasak ŠMM, viliamasi, jog finansavimą ugdymui skaičiuojant ne vienam mokiniui, o klasei, bus užtikrintas didesnis finansavimo skaidrumą ir stabilesnis ugdymo proceso aprūpinimas. Naujos metodikos taikymui planuojama pasirengti per 2015 metus, o naują tvarką pradėti įgyvendinti nuo 2016 metų. Taip pat pranešime nurodoma, kad numatoma 2016 metais parengti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, o 2017 metais ją išbandyti.
Anot pranešimo, siūloma palaipsniui didinti švietimo ir mokslo finansavimą, atsižvelgiant į BVP augimą ir valstybės finansines galimybes, kad nacionalinio biudžeto išlaidų dalis šveitimui sudarytų 6 proc. BVP. Kada šią finansavimo ribą būtų galima pasiekti, nenurodoma.
Naujausi komentarai