„Protokolą pasirašė trys profesinės sąjungos ir ministrė“, – BNS sakė švietimo ministrės atstovė spaudai Gabrielė Vasiliauskaitė.
Šis protokolas buvo parengtas po praėjusią savaitę vykusių derybų Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur buvo sutarta dėl būdų tobulinti rugsėjį įvestą etatinio apmokėjimo sistemą.
Tose pačiose derybose nepavyko sutarti dėl streikuojančios Andriaus Navicko profsąjungos reikalavimų – nesutarta dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo.
A. Navicko vadovaujama streikuojanti profesinė sąjunga protokolo nepasirašė.
Pokyčiai sėkmingai gali būti įgyvendinti tik dirbant kartu. Tikiu, kad pradėti darbai tęsis, švietimo bendruomenė yra pribrendusi pokyčiams ir jie vyks.
„Tame susitarimo protokole net nebuvo vietos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovų parašui“, – BNS sakė profsąjungos lyderio pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.
Pasak pedagogų atstovės, bet kokiu atveju protokolas „nespręstų jokių problemų“, nes jame nenurodyti sprendimų įgyvendinimo terminai ir neatsižvelgta į jos profsąjungos reikalavimus.
Protokolą pasirašė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga bei Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga.
Pasak švietimo ministrės, pasiekti susitarimai atveria kelią teisės aktų tobulinimui ir kitiems etatinio bei mokyklų finansavimo tvarkos pakeitimams.
„Vykdoma mokytojų darbo apmokėjimo reforma sudėtinga, ne vienerius metus diskutuota ir rengta, pačios profesinės sąjungos daug prie to prisidėjo, ją priėmus padėjo mokyklose įtvirtinti darbo teisės principus. Pokyčiai sėkmingai gali būti įgyvendinti tik dirbant kartu. Tikiu, kad pradėti darbai tęsis, švietimo bendruomenė yra pribrendusi pokyčiams ir jie vyks“, – pranešime cituojama J. Petrauskienė.
Susitarimų protokole numatyta tobulinant etatinio modelį diferencijuoti mokytojo etato struktūrą pagal dalykus ar ugdymo sritis, nustatant veiklų mokyklos bendruomenei minimumą visiems mokytojams.
Taip pat sutarta sudaryti visą etatą pradinių klasių mokytojui, jeigu jis per metus turi bent 700 kontaktinių valandų. Susitariama, kad nekontaktinės valandos, skirtos funkcijoms, susijusioms su kontaktinėmis valandomis, sudarytų nuo 40 iki 60 proc. kontaktinių valandų skaičiaus.
Be kitų dalykų, taip pat numatyta, kad vadovavimas klasei turėtų sudaryti 10 proc. etato, arba ne mažiau kaip 152 valandas per metus.
Protokole nutarta peržiūrėti klasių komplektų ir jų dydžių formavimo praktiką savivaldybėse ir inicijuoti maksimalaus skaičiaus klasėje mažinimą nacionaliniu lygiu iki 2020 metų. Jau nuo šių mokslo metų mokinių skaičius klasėse sumažintas dviem mokiniais, tačiau ne visos savivaldybės to laikosi.
A. Navicko profsąjungos streikas tęsiasi ketvirtą savaitę.
Naujausi komentarai