Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia nevertinanti Seimo komiteto pirmininkų darbo, tačiau įdėmiau stebinti jų teikiamus įstatymus.
"Dėl komitetų vadovavimo sprendžia pats Seimas. Čia prezidentė negali kištis ir vertinti, bet prezidentė labai įdėmiai žiūri į šio komiteto įstatymus", - ketvirtadienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė, paklausta, ar, jos nuomone, Seimo Aplinkos apsaugos komitetui gali vadovauti konservatorius Jonas Šimėnas.
Valstybės vadovė yra vetavusi ne vieną šio komiteto rengtą įstatymo projektą. Praėjusią savaitę ji Seimui grąžino pakartotinai svarstyti Miškų įstatymą. Šalies vadovės teigimu, šio įstatymo pataisos kelia abejonių dėl jų atitikties Konstitucijai, sudaro prielaidas stichiškai, neprognozuojamai miškų urbanizacijai, miškų niokojimui bei apriboja visuomenei priėjimą prie miškų. Anksčiau J.Šimėnui Seime teko aiškintis dėl galimo Atsinaujinančių išteklių įstatymo projekto klastojimo.
D.Grybauskaitė ketvirtadienį sakė, kad žemės grąžinimas, aplinkosauga ir energetika yra tarp labiausiai korumpuotų sričių.
"Tai vienos turbūt įdomiausių sričių, kur daugiausia interesų ir daugiausia pasiūlymų blogąja prasme", - teigė ji.
"Įvairiausių įstatymų pataisų matome ir dėl lobistų įtakos įvairiose stadijose: ir paruošimo stadijoje, ir Vyriausybėje, ir Seime, ir net paskutiniu momentu, kai vyksta jau priėmimo stadija. Pirštais nenoriu badyti, kiekvienas autorius pats supranta, į ką buvo nukreipta mano kritika. Kai minėjau, stengsiuosi, kad Prezidentūra nepraleistų tokių įstatymų", - paprašyta įvardyti, jos manymu, labiausiai korumpuotus Seimo narius ar frakcijas sakė prezidentė.
Antradienį Seimą skaitydama metinį pranešimą D.Grybauskaitė sakė, jog turime iš valstybės tarnybos išguiti "tuos, kurie atėjo ne tarnauti, o prekiauti įstatymais, leidimais, sprendimais ir nuosprendžiais'
Ji teigė, kad pati asmeniškai domėsis kiekvieno įstatymo, kuris kels įtarimų dėl palankumo kuriais nors interesų grupei, kilmės.
"Kiekvieną kartą, kai man bus pateiktas koks nors atskiros grupelės užsakytas, korupcija ar tiesiog kvailybe dvelkiantis įstatymas, asmeniškai domėsiuos jo kilmės istorija. Asmeniškai aiškinsiuos, kurioje teisėkūros grandyje atsirado tokių įtarimų keliančios nuostatos", - sakė D. Grybauskaitė.
Naujausi komentarai