Taip pat kreipimesi domimasi, kiek efektyvus buvo ankstesnės kadencijos Seimo sprendimas 0 promilių tolerancijos ribą nustatyti taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, pavojinguosius krovinius vežančių transporto priemonių vairavimas, vairuotojams.
„Prasidėjus diskusijoms dėl 0 promilių tolerancijos ribų išplėtimo yra būtina žinoti, kiek efektyvūs anksčiau priimti sprendimai ir kokių rezultatų galime tikėtis. Dėl to yra būtini statistiniai duomenys, kuriuos ir paprašėme pateikti. Mums svarbu žinoti, kaip veikia mūsų priimti įstatymai ir kokio rezultato galime tikėtis iš naujai pasirodžiusių iniciatyvų. Juo labiau kad Seimas jau praėjusiais metais ėmėsi priemonių, reikalingų mažinant neblaivių asmenų skaičių keliuose. 2019 m. sausio 11 d. Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios įsigaliojo 2019 m. balandžio 1 d. Pataisos pašalino teisinio reguliavimo spragas, kurios sudarė galimybę asmenims, vairavusiems transporto priemonę neblaiviems ir atsisakiusiems pasitikrinti neblaivumą, piktnaudžiauti teise. T. y. išvengti baudžiamosios atsakomybės, o būti nubaustiems tik administracine nuobauda, nors pati veika iš tikro yra pavojinga, kelianti grėsmę kitų eismo dalyvių sveikatai, gyvybei, turtui. Gavę duomenis, vertinsime ir šitos priemonės efektyvumą. Tik vertindami situaciją, analizuodami duomenis, galime suprasti, ar teisingu keliu einame“, – teigia LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis.
Jo teigimu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija nuosekliai vykdo rinkimų programą ir yra įgyvendinusi visą eilę efektyvių priemonių, kuriomis mažinamas alkoholio vartojimas.
Kaip pastebi R. Karbauskis, pernai Pasaulio sveikatos organizacija, parašiusi raštą sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, gyrė priimtas ir efektyviai Lietuvoje taikomas mokslu pagrįstas alkoholio kontrolės priemones. Kad priimti sprendimai yra teisingi, liudija ir pastarųjų dienų statistika: lyginant su 2016 m. alkoholinės psichozės atvejų Lietuvoje sumažėjo 41 proc., apsinuodijimų alkoholiu – 28 proc.
Šių metų sausio 1 d. įsigaliojusiojo ir Administracinių nusižengimų kodekso ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtinta galimybė, asmeniui sutikus, naudoti naują administracinio poveikio priemonę – draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai. Tikimasi, kad tai taip pat prisidės prie eismo keliuose saugumo užtikrinimo.
Naujausi komentarai