Operacija prieš banką „Snoras“ Generalinėje prokuratūroje planuota saugioje aplinkoje, sako generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.
Jis antradienį su trimis kolegomis buvo pakviesti į Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį. Komisija aiškinasi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes.
„Man atrodo, kai kurie komentatoriai, kalbėdami apie tai, kas vyko tame pasitarime, šiek tiek perlenkė lazdą. Kaip asmuo, dalyvavęs tame pasitarime, galiu kategoriškai pasakyti, kad jokie pašaliniai asmenys į kabinetą užėję nebuvo, niekas kavų nenešiojo, grindų nevalė. Pasitarimas vyko pakankamai uždarai ir konfidencialiai“, - žurnalistams sakė D.Raulušaitis.
„Manau, aplinka tokio pobūdžio pasitarimui buvo gana saugi“, - pridūrė jis.
Tačiau generalinio prokuroro pavaduotojas sakė nežinąs, ar už durų galėjo būti girdėti, kas kalbama kabinete.
„Nežinau, pats nebandžiau būti už durų ir tuo pačiu kalbėti kabinete“, - ironizavo jis.
Praėjusią savaitę Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis žurnalistams pareiškė, kad informacija apie planuojamus teisėsaugos veiksmus prieš „Snoro“ banką galėjo nutekėti ne tik iš jame dalyvavusių pareigūnų, nes esą šis posėdis nė nebuvo slaptas.
„Posėdis, iš kurio, manoma, buvo dalinai nutekinta situacija, nebuvo slaptas prokuratūroje. Tas dalykas, kuris labiausiai nustebino, kad į tą patalpą, kurioje vyko posėdis, vaikščiojo daug žmonių, buvo darinėjamos durys, pats generalinis prokuroras nepaneigė, jog informaciją buvo galima išgirsti net iš už durų, arba su tam tikra įranga per langą“, - po komisijos posėdžio sakė L.Kernagis.
Jo teigimu, pasitarimas vyko generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio kabinete.
Tačiau kokie dar asmenys galėjo išgirsti teisėsaugos pasitarime svarstytus dalykus L.Kernagis sako negalintis atsakyti: „Jie nepakomentavo, bet sakė, kad buvo atidarinėjamos durys, be to, dar vienas faktas, visi posėdžio dalyviai buvo su mobiliaisiais telefonais, o visi žinome apie galimybę pasiklausyti, taip kad posėdis negali būti vadinamas slaptu“.
Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“.
Prokuratūros prašymu VSD atlikus tyrimą dėl informacijos nutekėjimo vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis panaikino FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, vėliau ir atleido juos iš pareigų.
Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad pagal jo turimą medžiagą, pagrindo iš pareigų atleisti V.Gailių ir V.Giržadą neužteko.
Naujausi komentarai