„Yra užtikrintos visos garantijos ir socialinės, ir atlyginimo, ir pareigybių, tik atsiranda galimybė pakeisti tarnybą – šiuo atveju, Valstybės sienos apsaugos tarnyba gali pasiūlyti pareigas naujoje savo struktūroje“, – BNS sakė jis.
Teisingumo viceministras, drauge su vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu, pirmadienį susitiko su Kybartų pareigūnais ir gyventojais.
„Tikrai pavyko rasti dialogą su pareigūnų bendruomene, buvo išaiškintos visos aktualijos, kodėl priimti tokie sprendimai ir kas jų laukia ateityje. Tikrai mačiau ne vieno akyse jau nebe išgąstį, o aiškumą“ , – laiku ir vietoje atsiradusią įtampą mažino E. Jablonskas.
„Pagrindinės žinutės – nė vienas pareigūnas nebus atleidžiamas, kad išsaugosime darbo vietą“, – pabrėžė jis.
Nuteistieji iš Kybartų bus perkelti į Marijampolę, todėl nerimauta, kad pareigūnams teks toli važinėti į darbą. Vis dėlto, pasak teisingumo viceministro, Kybartuose gyvena tik 16 iš 170 pataisos namų darbuotojų. Kiti į darbą ir šiuo metu važiuoja iš aplinkinių vietovių.
Pagrindinės žinutės – nė vienas pareigūnas nebus atleidžiamas, kad išsaugosime darbo vietą.
„Jiems tas pokytis, ar dirbti Marijampolėje, ar likti Kybartuose, yra apsisprendimo teisė: ar jie nori keisti tarnybą iš bausmių vykdymo sistemos ir pereiti į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, ar jei nori tęsti tarnybą. Teisingumo ministerija turi lūkestį, kad didžioji dauguma vis dėlto liks bausmių vykdymo sistemoje“, – teigė E. Jablonskas.
„Tikrai nemaža dalis buvo susidomėjusių ir uždavinėjo klausimus vidaus reikalų viceministrui, klausdami, ką jie gali pasiūlyti. Mintis yra aiški: ir atlyginimų prasme tai būtų tapatu šiai dienai, ateityje – bus matyti“, – kalbėjo jis.
Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka anksčiau BNS sakė, kad nusprendus uždaryti pataisos namus, kyla nerimas tiek dėl darbo vietų, iškeliamų iš miestelio, tiek dėl ilgalaikio pataisos namų pastatų panaudojimo po to, kai, pavykus išspręsti migrantų krizę, jie gali vėl ištuštėti.
Tačiau E. Jablonsko teigimu, įkūrus apgyvendinimo patalpas užsieniečiams, darbuotojai čia tebebus reikalingi, tuo tarpu ši krizė tik paspartino procesus, kurie ir taip buvo neišvengiami, nes uždaryti Kybartų pataisos namus ir taip buvo planuojama.
„Nenoriu detalizuoti tiksliais skaičiais, bet tikėtina, kad perėmus pastatą Valstybės sienos apsaugos ministerijai ir įkūrus užsieniečių registracijos centrą, darbo vietų gal netgi ir padaugėtų iš esmės, kas atlieptų ir regioninę politiką“, – teigė teisingumo viceministras.
Kalėjimų departamento nuotr.
Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad į uždaromus Kybartų pataisos namus planuojama perkelti apie 800 migrantų, daugumą – iš Rūdninkų poligono, kur jie šiuo metu gyvena palapinėse.
Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet neteisėtai pateko 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.
Naujausi komentarai