Nuo kitų metų sausio 1 d. elektra Lietuvos gyventojams brangs 7–40 centų už kWh (su PVM). Komerciniams vartotojams ji brangs vidutiniškai 4,5–5,5 cento (be pridėtinės vertės mokesčio).
Buitiniams vartotojams, mokantiems pagal vienos laiko zonos tarifu, elektra kainuos 40 centų už kWh su pridėtinės vertės mokesčiu, o gyventojai, naudojantys elektros virykles, mokės 39 centus.
Gyventojai, mokantys pagal dviejų laiko zonų – dienos ir nakties – tarifus mokės atitinkamai 45 ir 28 centus (šiuo metu – 38 ir 21 centą), o turintys elektros virykles – atitinkamai 39 ir 25 centus (32 ir 18 centų).
Buitiniai vartotojai, per metus suvartojantys daugiau kaip 12 tūkst. kWh elektros, mokės kiek pigiau – vienanaris tarifas bus 34 centai, dvinaris – atitinkamai 38 ir 24 centai.
Gyventojams, gaunantiems elektrą iš vidutinės įtampos (6–110 kV) elektros tinklų, vienanaris tarifas bus 31 centas (su PVM), dvinaris – atitinkamai 35 ir 22 centai.
Tokius VST ir RST pateiktas kainų skaičiavimus interneto tinklalapyje vakar paskelbė Kainų komisija, kuri dar turės perskaičiuoti kainas ir vėliausiai lapkričio pabaigoje jas paskelbti.
Abiejų bendrovių gyventojams taikomi tarifai yra vienodi, o komerciniams vartotojams jie kiek skiriasi, priklauso nuo pasirinkto mokėjimo plano.
VST taikoma kaina komerciniams vartotojams didės vidutiniškai 4,5 cento (be PVM), o RST – 5,5 cento.
Pastarąjį kartą elektra Lietuvoje brango 2007-ųjų pradžioje – tuomet jos kaina padidėjo 2 centais už kWh.
Kainų komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys įspėja, kad tai ne pabaiga. Anot jo, didysis elektros kainos kilimas Lietuvoje prognozuojamas 2010 m., kai bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė. Tačiau Kainų komisijos vadovas mano, kad geriau tam yra pasiruošusios Latvija ir Estija nei Lietuva.
"Mano manymu, latviai ir estai yra gana gerai pasiruošę 2010-iesiems, nes estai turi pakankamai vietinio kuro skalūno, o latviai – galingas hidroelektrines ir dujomis kūrenamas elektrines", – delfi.lt konferencijoje vakar sakė V.Poderys.
Anot jo, jeigu elektrai pagaminti po 2010 m. reikės, pavyzdžiui, 70 proc. daugiau sanaudų, komisija pritars didesnei kainai: "Mūsų komisija yra ekonominis kainų reguliuotojas, bet ne socialinis ar politinis."
Naujausi komentarai