Šis žinių konkursas, kasmet pritraukiantis iki 20 000 azartiškų ir smalsių žmonių, vyks jau tryliktą kartą. Šiemet, kaip pažymi Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, išskirtinis dėmesys skiriamas Europos Sąjungos vertybėms, Europos solidarumui su Ukraina, žaliai ir skaitmeninei Europai bei Europos jaunimo metams.
„Europos egzaminą“ bus galima laikyti pirmadienį, gegužės 9-ąją, nuo 8 iki 20 val. interneto svetainėje https://europosegzaminas.lrt.lt/. Egzamino dalyviai turės atsakyti į 10 klausimų. Jame gali dalyvauti visi norintys individualūs dalyviai. Šiais metais pirmą kartą egzamine kviečiami dalyvauti ne tik gimnazinių, bet ir 5–8 klasių mokiniai, kuriems paruoštos atskiros užduotys.
„Žinios yra ne tik vertinga investicija, bet ir patikimas informacijos vertinimo pagrindas. Žinodami faktus ir mokėdami juos atskirti nuo nuomonių, esame atsparūs, taip pat ir dezinformacijai, o tai ypač aktualu Kremliaus karo Ukrainoje kontekste. Mokytojų dėka auginame kartą, kurią bus sudėtinga suklaidinti. „Europos egzaminas“ – ne tik proga paminėti Europos dieną, bet ir galimybė mokytojams dar kartą pakalbėti su mokiniais apie tai, ką nuo pat Europos Sąjungos steigimosi puoselėjo jos kūrėjai: taiką, demokratiją, laisvę ir įvairovę“, – apie „Europos egzaminą“ sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.
Kiekvienas „Europos egzamino“ dalyvis, egzamino dieną pateikęs atsakymus į visus klausimus, gaus asmeninį kvietimą į virtualų tik „Europos egzamino“ dalyviams skirtą pramoginį – edukacinį susitikimą „MEMŲrandomą“ su gerai žinoma „YouTube“ ir socialinių tinklų žvaigžde – Paul de Miko.
Trys mokyklos, masiškiausiai dalyvavusios „Europos egzamine“, bus apdovanotos stalo žaidimais „Eureka“.
Ruoštis „Europos egzaminui“ galima jau dabar dalyvaujant treniruotėje ir susipažįstant su egzamino informacijos šaltiniais.
„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su LRT. Projekto globėjas – prezidentas Gitanas Nausėda.
Naujausi komentarai