Pereiti į pagrindinį turinį

Europos Komisija skyrė beveik 10 mln. eurų Lietuvos pabėgėlių priėmimo sistemai stiprinti

2024-01-08 08:18
BNS inf.

Europos Komisija (EK) Lietuvai skyrė beveik 10 mln. eurų pabėgėlių priėmimo sistemai stiprinti, už šias lėšas bus atnaujinama apgyvendinimui skirta infrastruktūra, vykdomi kiti projektai, pirmadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

P. Peleckio / BNS nuotr.

Ministerija EK skelbtą projektų atranką laimėjo kartu su partneriais – Pabėgėlių priėmimo centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Tauragės rajono ir Panevėžio miesto savivaldybės administracija.

Projektu siekiama sustiprinti Europos Sąjungos išorinės sienos pajėgumus, užtikrinti priėmimo ir apgyvendinimo sąlygas atvykstantiems pabėgėliams, teigiama pranešime.

„Šios Europos Komisijos skiriamos papildomos investicijos yra itin svarbios, siekiant sudaryti sąlygas atsakingoms institucijoms sukurti orias sąlygas į Lietuvą atvykstantiems ir prieglobsčio ieškantiems asmenims. Lietuva turi išlikti atvira ir saugi prieglobsčio paieškantiems žmonėms,“ – pranešime sakė Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė.

Neteisėta imigracija į Lietuvą ženkliai išaugo 2021 metais, kilus migrantų iš Baltarusijos antplūdžiui.

Kaip skelbia ministerija, projekto įgyvendinimo metu bus atnaujinama prieglobsčio prašytojų apgyvendinimui skirta infrastruktūra Pabėgėlių priėmimo centre ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Papildomai bus investuojama į Kybartų užsieniečių registracijos centro atnaujinimą, kad priėmimo sąlygos atitiktų galimą migracijos srauto augimą.

Pabėgėlių priėmimo centro Ruklos padalinyje planuojama išplėsti sandėliavimo ir transportavimo infrastruktūrą.

Anot SADM, prie projekto taip pat prisijungė Panevėžio miesto ir Tauragės rajono savivaldybių administracijos. Jose bus papildomai investuojama į apgyvendinimo vietų sukūrimą laikinam nuo karo ir kitų grėsmių prieglobsčio Lietuvoje ieškančių asmenų apgyvendinimui.

Anot J. Jakštienės, šalis turi būti pasiruošusi įvairiems scenarijams, nes geopolitinės įtampos regione, energetinių išteklių krizė, maisto krizė, klimato kaitos padariniai ateityje gali stipriai paveikti migracijos srautus į Lietuvą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų