Pasak Europos transliuotojus vienijančios organizacijos atstovų, visuomeninis transliuotojas nėra valstybinis, todėl valdžia turi nuo jo laikytis per ištiestos rankos atstumą. EBU atstovai teigia, kad toks parlamentinis tyrimas – pirmas Europos transliuotojų sąjungos istorijoje.
„Išreiškėme susirūpinimą, kad komisija gali daryti spaudimą visuomeniniam transliuotojui. Taip, jis turi būti skaidrus, bet skaidrumą užtikrina specialios – ne politinės – institucijos“, – sakė R. Bačeva.
Nors ekspertai ir neįžvelgia problemų, kurios verstų imtis parlamentinio tyrimo, Lietuvos Seimas tokią teisę turi. Vis dėlto jie pabrėžia, kad politikams ištirti finansus nesikišant į turinį – sunki užduotis.
„Beveik kiekvienas finansinis sprendimas televizijoje yra susijęs su turiniu. Planuojant jį, atsižvelgiama į tai, kiek kainuos, todėl jeigu kišamasi į finansus ir sakoma, kad, pavyzdžiui, viena ar kita laida galėtų būti pigesnė, tai reiškia, kad kažkur reikia taupyti, o tai galų gale vis tiek lemia turinio pokyčius“, – po susitikimo su Seimo Kultūros komiteto nariais komentavo B. Bergantas, buvęs EBU viceprezidentas ir ilgametis Slovėnijos visuomeninio transliuotojo vadovo pavaduotojas.
Valstiečių inicijuota komisija LRT veiklai tirti išvadas turėtų pateikti iki birželio.
Naujausi komentarai