Šalies vadovas kreipėsi į Teisėjų tarybą, kad ši patartų dėl Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio, Vilniaus apygardos teismo teisėjo Henricho Jaglinskio, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Arūno Kaminsko, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjo Gintaro Čekanausko bei Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Roberto Rainio atleidimo, jiems savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.
Prieš kelias savaites G. Nausėda jau inicijavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjų Valdimaro Bavėjano bei Konstantino Gurino atleidimą.
Praėjusią savaitę Teisėjų taryba atidėjo klausimą dėl šių teisėjų atleidimo iki šios savaitės penktadienio.
Tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas BNS sakė dar nežinantis, ar penktadienį bus nagrinėjamas klausimas ir dėl likusių penkių teisėjų.
„Dar nėra galutinio sprendimo“, – teigė A. Valantinas.
Pritarus Teisėjų tarybai, prezidentas turės kreiptis į Seimą dėl Aukščiausiojo Teismo ir Apeliacinio teismo teisėjų atleidimo. Tuo tarpu žemesnių grandžių teisėjus šalies vadovas galės atleisti pats.
Seime taip pat yra surinkti parašai dėl apkaltos K. Gurinui, Viktorui Kažiui, V. Bavėjanui ir E. Laužikui.
Įtarimai teisėjų korupcijos byloje taip pat pateikti šešiems advokatams. Iš viso byloje įvairaus pobūdžio nusikaltimais įtariami 48 asmenys, nagrinėjama apie 110 galimų nusikalstamų veikų.
Teisėsauga įtaria, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galėjo būti žadami ir mokėti kyšiai, jų sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų.
Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 tūkst. eurų.
Dalis įtariamųjų yra viešai paneigę savo kaltę.
Naujausi komentarai