Viena tokių, bandančių akimirksniu persikvalifikuoti – kineziterapeutė Rūta Turleckaitė
„Šiandieninėje situacijoje, susirgus didžiajai daliai darbuotojų ir gyventojų, trūkstant rankų, tapau slaugytojos padėjėja“, – prisistato jauna moteris.
Darbo dieną naujame amplua ji piešia tokią: atėjusi į darbą apsirengia apsaugos priemones ir eina prie sergančiųjų.
„Kiekvieną mūsų gyventoją reikia pamaitinti, pakelti, pakeisti sauskelnes (tai didžiulis iššūkis man pačiai, kai per trumpą laiką man teko tiek daug išmokti)“, – vardijo R. Turleckaitė.
Asociatyvi freepik.com nuotr.
Darbuotojai kreipiasi į visuomenę prašydami pagalbos dėl priemonių, kurių per dieną išnaudojama labai daug, o įstaigos resursai greitai senka, kaip ir dirbančiųjų jėgos.
Prašoma ir priemonių (vienkartinių indų, kuriuose tiekiamas maistas, respiratoriai, dezinfekcinės priemonės, vienkartinės chirurginės kepurės, vienkartinės pirštinės, antbačiai, kombinzonai), ir papildomų pagalbos rankų.
Šiuose globos namuose kaip ir kituose dėl karantino draudžiamas gyventojų lankymas, draudžiamas gyventojų išvykimas. Ribojamas bet koks kontaktas su išore, pavyzdžiui, daiktų, maisto produktų perdavimas gyventojams galimas tik per budintį darbuotoją, o daiktus prašoma dėti į plastikinį maišelį, kurį būtų galima dezinfekuoti.
Įstaigoje slaugomi asmenys su savo artimaisiais pasikalbėti, pasimatyti gali tik nuotoliniu būdu.
Naujausi komentarai