Gyventojus išvargino kanalizacijos potvyniai
Nuolatiniai fekalijų potvyniai išvargino daugiabučio gyventojus.
Danės gatvės 37-ajame name žmonės kenčia nuo dažnai išmatomis patvinstančio rūsio. Iš jo kanalizacijos vamzdynais šis turinys atkeliauja iki pirmojo aukšto ir išsilieja voniose, praustuvėse.
Namo gyventojai baiminasi, kad rūsyje nuolat telkšanti atmatų bala gali tapti infekcijų židiniu. Aplink jau ėmė veistis būrys musių.
Iš beveik savaitę besitęsiančios situacijos namo negelbsti nei avarinės tarnybos, nei administruojanti bendrovė „Mūsų namų valdos“.
Pasak bendrovės „Mūsų namų valdos“ direktoriaus Miko Kurlavičiaus, gyventojams rūsys laikas nuo laiko patvinsta dėl kelių priežasčių. Liepos mėnesį buvo trūkusi tranzitinė trasa, kurią prižiūri „Klaipėdos energija“. Šią savaitę rūsys patvino užsikimšus kanalizacijos stovui.
„Mažiau nei prieš savaitę, rugpjūčio 19-ąją, kanalizaciją pravalė „City servise“ avarinė tarnyba. Rado daug moteriškų higienos reikmenų, rankšluosčių, popierių. Po dviejų dienų gyventojai vėl kreipėsi į mus dėl kanalizacijos. Savo jėgomis pravalėme dar kartą“,- pasakojo M.Kurlavičius.
Prieš porą dienų iškviesta meistrė su darbininku vėl rado užsikimšusią kanalizaciją. Anot M.Kurlavičiaus, ją užkimšo grindų skuduras.
Direktorius įtarė, kad kanalizacija rūsyje patvinti galėjo ir dėl lauke esančių bendrovei „Klaipėdos vanduo“ priklausančių šulinių, užsinešusių nešvarumais.
Tačiau namo gyventojai mano, kad kanalizacijos turinys rūsio neužpiltų, jei būtų pakeisti vamzdynai. Už jų pakeitimą gyventojai sutiktų ir sumokėti.
M. Kurlavičius tikino negavęs gyventojų prašymo keisti vamzdynus. Apie tai, anot jo, žmonės neužsiminė ir paskutinio vykusio susirinkimo metu.
Klaipėdos miesto savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Šimanskienė patarė dėl iškilusios problemos į namus administruojančią bendrovę gyventojams kreiptis raštu.
„Namų administratorius gali sudaryti komisiją, kuri nustatytų, ar vamzdynai yra avarinės būklės. Jei taip, jis gali priimti sprendimą vamzdynus keisti. Jeigu vamzdynai yra keičiami eiliškumo tvarka, žmonės susirinkime turėtų nuspręsti, ką daryti“,- patarė B.Šimanskienė.
Jeigu gyventojai vieningai nutaria, kad vamzdynus reikia keisti kuo greičiau ir sutinka už tai mokėti, namų valdos privalo vamzdynus pakeisti.
Naujausi komentarai