Peržengtos žmogiškumo ribos: beširdiškai atsikratė šuns be letenos Pereiti į pagrindinį turinį

Peržengtos žmogiškumo ribos: beširdiškai atsikratė šuns be letenos

2019-12-05 15:30

Į „DogSpoto“ pensioną, kur glaudžiasi dešimtys beglobių suplotasnukių veislės keturkojų, kamuojamų įvairiausių bėdų, savaitgalį buvo atvežta kone kritinės būklės anglų buldogo mišrūnė. Iki šiol vardo neturinti kalytė atvyko iš Tauragės, o ją pamatę minėtos viešosios įstaigos darbuotojai nustėro – senjorė vaikšto ant trijų kojų, nes ketvirtąja nepasiekia žemės – nėra letenos.

Peržengtos žmogiškumo ribos: beširdiškai atsikratė šuns be letenos
Peržengtos žmogiškumo ribos: beširdiškai atsikratė šuns be letenos / Organizacijos atstovų nuotr.

Po pamatyto vaizdo liko be žodžių

„Dažnai žmonės mane susiranda feisbuke prašydami pagalbos vienam ar kitam gyvūnui. Taip nutiko ir šį kartą – į paskyrą socialiniame tinkle parašė mergina, klausdama, ar mes gelbėjame šuniukus. Atsakiau, jog taip. Tuomet ji atsiuntė gyvūno nuotrauką. Iš pradžių nesupratau, kas nutikę, nors užfiksuota anglų buldogo mišrūnės gulėjimo padėtis ir atrodė keista. Pamaniau, kad galbūt ją bus partrenkęs automobilis, tačiau vėliau mergina pridūrė, kad kalytei kažkas negerai su letena. Pamačiau, kad ji jos visai neturi, tada pritrūkau žodžių...“, – naujokės atsiradimo pensione priešistorę prisiminė „DogSpoto“ vadovė Indrė Pileckienė.

Moteris pasakojo, kad pas žmones Tauragėje priklydusios, tačiau aplink anksčiau nematytos bejėgiškos būklės anglų buldogo mišrūnės pasiimti ir atvežti į prie Elektrėnų įsikūrusią įstaigą važiavo vienas iš savanorių. Kaip spėjama, kalytė galimai buvo išmesta iš automobilio, kuris atsikratęs „bėdos“ nurūko toliau be jokios širdies graužaties.

Spėjame, kad gyvūnas anksčiau buvo laikytas daugykloje ir ten išnaudotas. O, kai tapo nereikalingu, juo atsikratyta.

Iš baimės gynėsi

„Gyvūnui atvykus į pensioną apžiūrėjome kūnelį tam, kad įsitikintumėme, ar nėra kraujuojančių žaizdų ir kito tiesioginio pavojaus gyvybei. Anglų buldogo mišrūnės kailis buvo purvinas ir tiesiog nusėtas blusų išmatomis, nekarpyti ilgi nagai. Nuo jos sklido nemalonus kvapas. Atrodė, jog kalytė būtų laikyta tvarte“, – atviravo Indrė.

Prisiminusi pirmąsias naujokės akimirkas minėtoje įstaigoje, pašnekovė neslėpė – gyvūnas iš pradžių itin baiminosi žmonių, o priartėjus, iš baimės gynėsi. Todėl itin atsargiai ir nekeliant anglų buldogo mišrūnei streso, pensiono darbuotojai stengėsi ją pamaitinti ir palakinti, suteikė šiltą guolį.

„Rytą po pirmosios nakties naujoje vietoje pradėjome jaukintis kalytę, kad ji suprastų, jog nenorime padaryti jai nieko blogo. Pamažu apžiūrėjome, išmaudėme. Pastebėjome, kad jos akys – apsiblausę. Tiksliai sunku pasakyti, koks jos amžius, bet manome, jog pakankamai garbus, nors dantys – gražūs, bet šiek tiek aplūžę“, – sakė I. Pileckienė.

Neturi vienos letenos

Dėl savo negalios – neturimos ketvirtosios letenos, pasak Indrės, gyvūnas iš pradžių judėjo išties sunkiai. Tačiau paėdusi kalytė atgavo šiek tiek jėgų ir pradėjo judėti energingiau. Tiesa, taip, kaip dėl jau minėtų priežasčių jai leido fizinės galimybės.

„Tokiais atvejais keturkojams galūnės amputuojamos maždaug iki klubo, kad kitomis trimis kojomis jie galėtų išlaikyti pusiausvyrą. Nes dabar anglų buldogo mišrūnė ketvirtąja koja nesiekia žemės ir tokia padėtis jos kūnelį judant tempia žemyn, nes nėra atramos su letena. Kalytės judesiai atrodo išties makabriškai“, – pasakojo suplotasnukių veislės keturkojų įstaigos vadovė.

Po apžiūros priims sprendimą

Iš kalytės kailio keliais etapais jau naikintos blusos. Tad tikimasi, kad pirmasis vizitas į kliniką pas specialistus jos jau laukia penktadienį.

„Po apžiūros spręsime, ką daryti toliau. Ėmiau mąstyti apie kojos protezą. Tačiau veterinarė pirmiausiai turi pasakyti, ar dėl minėtos negalios pensiono naujokė junta skausmą, ir ar pritaikius protezą, ji primintų koją. Juk anglų buldogo veislės šunų kojytės – trumpos ir protezas gali sukelti dar didesnį diskomfortą“, – akcentavo Indrė.

Paklausta, kaip šiomis dienomis įvairiausių bėdų kamuojama senjorė reaguoja į ją supančią aplinką, moteris sakė, kad gyvūnas beveik visą laiką guli savo dideliame guolyje, tačiau atėjus žmogui atsistoja ir prieina tarsi prašydama kasyti kailiuką.

„Dėmesio ji tikrai nori. Tiesa, lauku nėra itin susižavėjusi, nenori jame būti. Todėl gamtinius reikalus anglų buldogo mišrūnė atlieka ant specialų palų. Išnešus ant pievutės, ji žvilgsnį kreipia taip, kad grįžtumėme atgal į vidų, kur šilta. Spėjame, kad gyvūnas anksčiau buvo laikytas daugykloje ir ten išnaudotas. O, kai tapo nereikalingu, juo atsikratyta“, – tarstelėjo pašnekovė.

Įstaigos vadovė pridūrė, kad iš Tauragės atvežtos naujokės laukia ilga reabilitacija, kuriai atlikti itin reikalinga finansinė parama. „DogSpotas“ darbuotojai socialiniame tinkle „Facebook“ žada dalytis visomis su šiuo atveju susijusiomis naujienomis.

Visi galintys ir norintys paaukoti bejėgiškos būklės anglų buldogo mišrūnės gydymui, gali tai padaryti:


VšĮ „Dogspotas“

Paramos gavėjo kodas: 303167452

Bankas: Swedbank

Banko sąskaita.: LT68 7300 0101 3720 8824

Paskirtis: ANGLIUKEI

PayPal – čia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra