Pereiti į pagrindinį turinį

Į Lietuvą atvyko NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komanda

2021-09-07 07:29

Rugsėjo 7-ąją darbą pradeda į Lietuvą atvykusi NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda. Dvi savaites komanda, kurią sudaro Baltijos jūros regiono, strateginės komunikacijos, kibernetinio saugumo ir kiti ekspertai, analizuos prieš Lietuvą vykdomą hibridinę agresiją ir Lietuvai bei Aljansui pateiks rekomendacijas, kaip užtikrinti efektyvesnę kovą su tokio pobūdžio grėsmėmis.

Į Lietuvą atvyko NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komanda
Į Lietuvą atvyko NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komanda / KAM nuotr.

„NATO vadovaujamos kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komandos atvykimas – konkretus NATO paramos Lietuvai ženklas ir Aljanso solidarumo demonstravimas. Ekspertų komanda į Lietuvą atvyko Lietuvos Vyriausybės prašymu teikti Lietuvai paramą kovojant su hibridinėmis grėsmėmis. NATO ir toliau stebi situaciją prie Lietuvos sienos su Baltarusija, kuri, keldama migracijos iššūkius, daro spaudimą mūsų sąjungininkėms Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai“, – sako NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis ekspertų komandos vadovas Michaelis Ruhle.

NATO paramos grupę atsiųsti į Lietuvą nusprendė gavusi oficialų Lietuvos prašymą. Tam Šiaurės Atlanto Taryboje rugpjūtį vienbalsiai pritarė visos NATO sąjungininkės.  

NATO ir toliau stebi situaciją prie Lietuvos sienos su Baltarusija, kuri, keldama migracijos iššūkius, daro spaudimą mūsų sąjungininkėms Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komandos aktyvavimas Lietuvoje rodo tai, kad sąjungininkai atsakingai vertina Lietuvos geopolitinį kontekstą ir rengiasi bet kokiam galimam incidentui.

„Susiduriame su hibridine Lukašenkos režimo agresija prieš Lietuvą. NATO grupės atvykimas yra svarbus ne tik sprendžiant hibridinės agresijos keliamas problemas – tarptautiniu mastu nedraugiškai kaimynei dar kartą įrodoma, kad šioje kovoje esame ne vieni, turime sąjungininkų su kuriais glaudžiai bendradarbiaujame ir krizinėmis situacijomis galime remtis jų tvirta parama“, – teigia ministras A. Anušauskas.

Pastaraisiais mėnesiais prieš Lietuvą nukreiptą hibridinę agresiją vykdo Aliaksandro Lukašenkos režimas. Per sieną su Baltarusija šiemet į šalį neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda Aljanso šalių vadovų sprendimu buvo sukurta 2018 metais. Valstybėms paprašius, NATO ekspertai gali padėti atremti hibridines grėsmes kibernetinio saugumo, energetinio saugumo, kovos su terorizmu, civilinio pasiruošimo ir strateginės komunikacijos srityse.

2019 m. NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos komanda buvo aktyvuota Juodkalnijoje, to tuomet paprašius šios šalies Vyriausybei, rašoma KAM pranešime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų