Apie tai ketvirtadienį BNS informavo Vidaus reikalų ministerija.
„Vakar vėlyvą vakarą pasirašiau dar vieną įsakymą, tai šiuo metu yra suteikta 377 leidimai atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais (...) žmonės pasirūpino leidimu, bet dar neapsisprendžia išvykti iš valstybės“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Anot jos, kol kas Lietuvai nereikia daug rūpintis atvykusių baltarusių apgyvendinimu ir maitinimu, tą padaro mūsų šalyje ir Baltarusijoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos.
Žmonės pasirūpino leidimu, bet dar neapsisprendžia išvykti iš valstybės.
„Todėl neypatingai valstybė dabar skiria ar maitinimui, ar papildomai kažkokių lėšų, nes dažniausiai deklaruoja jau prašantys leidimo, kad turės kur gyventi, kur apsistoti mūsų valstybėje“, – sakė ministrė.
„Jeigu yra tokia situacija, kad nėra kur apsigyventi, tai tuomet Valstybės sienos apsaugos tarnyba pasirūpina ir iškart žmogus yra ir apgyvendinamas, ir suteikiamos jau jūsų minėtos reikalingos paslaugos“, – kalbėjo R. Tamašunienė.
Ministrė taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje apskritai yra daugiau kaip 20 tūkst. darbo ar Šengeno erdvės vizas turinčių baltarusių, jų skaičius taip pat auga, nes daugiau nei įprastai mokslo ar darbo reikalais atvykusių Baltarusijos piliečių pasilieka mūsų šalyje.
Ministrų kabinetas išimtį baltarusiams dėl atvykimo ypatingais humanitariniais tikslais priėmė rugpjūčio viduryje, Baltarusijos režimui po prezidento rinkimų pradėjus brutaliai malšinti taikius protestus.
Iškart po Baltarusijos prezidento rinkimų į Lietuvą atvyko ir buvusi opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja.
Baltarusiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją.
Naujausi komentarai