Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako Seimo sprendimą dėl papirkimo teisiamam Evaldui Lementauskui palikti teisinę neliečiamybę vertinanti ypač neigiamai.
Pasak parlamento vadovės, po tokio sprendimo kyla klausimų, ar E.Lementauskas į Seimą atėjo ne tam, kad pasislėptų nuo baudžiamojo persekiojimo, o tokie balsavimo rezultatai daro žalą visų politikų reputacijai ir skatins žmonių nusivylimą teisingumu.
"Apgailestauju, kad Seimui pritrūko vos trijų balsų, kad būtų panaikinta E.Lementausko teisinė neliečiamybė, ir teisėsaugos institucijos galėtų netrukdomos nagrinėti galimos korupcijos bylą. Tokį sprendimą vertinu ypač neigiamai, nes po jo kyla dar daugiau klausimų ir abejonių, ar E.Lementauskas tikrai atėjo į Seimą ne tam, kad išvengtų atsakomybės nuo jam pareikštų įtarimų dėl galimos korupcijos", - Seimo Ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pranešime spaudai cituojama Strasbūre viešinti I.Degutienė.
"Esu įsitikinusi, kad tokie balsavimo rezultatai daro žalą visų politikų reputacijai, kenkia visai Lietuvos politinei sistemai ir skatina piliečių nusivylimą teisingumu", - pranešime cituojama parlamento vadovė.
Seimas antradienį neleido E.Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas negalės tęsti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimo.
Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo parlamentaro imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Imuniteto panaikinimui pritrūko trijų balsų. Norint panaikinti Seimo nario teisinį imunitetą, tokį sprendimą turi palaikyti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.
Nebalsuoti už E.Lementausko imuniteto panaikinimą nusprendė opozicinių partijų frakcijos - balsuojant nedalyvavo Seimo nariai iš Darbo partijos, "Tvarkos ir teisingumo" bei Krikščionių partijos frakcijų.
Naujausi komentarai