Pereiti į pagrindinį turinį

Iki metų pabaigos visi operatoriai BPC teiks duomenis apie pagalbos prašančiųjų vietą

2013-09-25 13:50
BNS inf.
Iki metų pabaigos visi operatoriai BPC teiks duomenis apie pagalbos prašančiųjų vietą
Iki metų pabaigos visi operatoriai BPC teiks duomenis apie pagalbos prašančiųjų vietą / Shutterstock nuotr.

Iki metų pabaigos visi mobiliojo ryšio operatoriai įdiegs būtiną programinę įrangą ir pradės Bendrajam pagalbos centrui (BPC) siųsti duomenis apie pagalbos prašančiojo vietą, kai šis skambina iš telefono be SIM kortelės.

"Tikrai garantuoju, kad iki gruodžio 31 dienos operatoriai įgyvendins visas funkcijas, ir tos informacijos duomenys bus siunčiami", - trečiadienį Seime sakė Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis.

Tai patvirtino ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas, kurio vadovaujamas komitetas po žmogžudystės Panevėžyje nagrinėjo duomenų perdavimo BPC problemą.

"Šio posėdžio rezultatas - išgautas visų pusių pažadas - kad operatoriai, kurie nepateikia duomenų Bendrajam pagalbos centrui, jeigu bus laiku ir operatyviai pateikti visi techniniai reikalavimai, iki gruodžio 31 dienos įdiegs savo tinkluose reikiamą įrangą. Antras Ryšių reguliavimo tarnybos ir BPC vadovų pažadas, bent jau aš tokį reikalavimą kėliau, kad iki pirmadienio, rugsėjo 30 dienos, būtų visi derinimai atlikti - kad operatoriai tiksliai žinotų, kokie parametrai, kokie reikalavimai turi būti tai įrangai, kad ji galėtų veikti, kontaktuoti ir kad BPC galėtų priimti reikiamus duomenis, kurie padėtų gelbėti žmones", - po komiteto posėdžio žurnalistams sakė J.Sabatauskas.

Anot jo, 2006-2007 metais vyko derybos tarp BPC ir mobiliojo ryšio operatorių dėl duomenų apie pagalbos prašančiojo vietą pateikimo, 2008 sausio 10 dieną patvirtintas galutinis techninis aprašas, tačiau tik viena kompanija - "Tele 2" įvykdė jį iki galo. Kiti operatoriai teigė neturintys technologinių galimybių, todėl liko nustatyta, jog vietos nustatymo duomenys būtų pateikiami tais atvejais, kai yra veikianti SIM kortelė, o tais atvejais, kai nėra kortelės, būtų elgiamasi pagal galimybes.

"Akivaizdu, kad iki gruodžio 31 dienos operatoriai privalės tai įdiegti, nesvarbu - savo ar kitais pinigais. Tai priklausys nuo įstatymo, koks bus. Kiek man žinoma, operatoriai nusiteikę geranoriškai, ir tai padarys savo lėšomis", - teigė F.Dobrovolskis.

Vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko duomenimis, mobiliojo ryšio operatoriams valstybė per kelerius metus yra sumokėjusi apie 6,5 mln. litų duomenų siuntimo įrangai įdiegti ir palaikyti.

Ryšių reguliavimo tarnyba nutarė atlikti tyrimą, kokia įranga buvo įsigyta, už ką ir kaip kompensuota, koks jos funkcionalumas, už ką buvo sumokėta. Tarnybos vadovo tvirtinimu, kompensacijas operatoriams skirdavo Bendrasis pagalbos centras.

Ryšių reguliavimo tarnybos vadovas pranešė, kad anksčiau buvo gautas BPC prašymas blokuoti skambučius pagalbos telefonu 112, jeigu skambinama iš aparato be SIM kortelės ar jos galiojimas pasibaigęs.

"Į mus kreipėsi BPC, prašydamas blokuoti skambučius be SIM kortelės, nes tokių skambučių yra labai daug melagingų. Mes konsultavomės su operatoriais, nesutikome pakeisti tokių taisyklių. Manau, kad jam (tokia prašymui - BNS) dabar vietos nėra", - teigė F.Dobrovolskis.

J.Sabatausko duomenimis, per metus BPC sulaukia apie 620 tūkst. skambučių, kurie būna be SIM kortelės, iš jų tik 10-15 būna realūs pagalbos prašymai, visi kiti - melagingi.

TTK pirmininkas pabrėžė, kad dabar galiojantis įstatymas mobiliojo ryšio operatoriams nustato prievolę teikti duomenis apie pagalbos prašančiojo vietą, neišskiriant jokių atvejų - ar skambinama iš telefono su SIM kortele, ar be jos.

Paklaustas, kas kaltas, kad įstatymas iki galo neįgyvendintas, J.Sabatauskas teigė, jog visi - ir valstybės institucijų vadovai, ir privačios bendrovės. Nepaisant to, anot jo, dabar netikslinga atleisti už įstatymo vykdymą buvusius atsakingus pareigūnus, nes tuomet strigtų skubus įrangos įdiegimas.

Daug klausimų apie ryšio problemas kilo, kai savaitgalį Panevėžio priemiestyje, Dembavoje, buvo nužudyta nepilnametė, kuri nesulaukė pagalbos, nors prisiskambino Bendrojo pagalbos centro telefonu. Specialistams nepavyko nustatyti jos buvimo vietos, nes, manoma, jog ji skambino iš telefono, kuriame nebuvo SIM kortelės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų