Išspręsti ikimokyklinio ugdymo sistemos problemoms reikėtų pusės milijardo litų Pereiti į pagrindinį turinį

Išspręsti ikimokyklinio ugdymo sistemos problemoms reikėtų pusės milijardo litų

2014-10-15 10:51
BNS inf.
Išspręsti ikimokyklinio ugdymo sistemos problemoms reikėtų pusės milijardo litų
Išspręsti ikimokyklinio ugdymo sistemos problemoms reikėtų pusės milijardo litų / Fotobanko nuotr.

Užtikrinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą ir išspręsti kitas sistemos problemas reikėtų pusės milijardo litų, sako Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.

Seimo Švietimo,mokslo ir kultūros komiteto posėdyje situaciją dėl ikimokyklinio ugdymo pristačiusi G.Šeibokienė pažymėjo, kad per paskutinius dvejus metus vietų darželiuose išaugo ir kasmet apie 2 tūkst. vaikų daugiau patenka į ikimokyklinio ugdymo grupes.

Nepaisant augimo tendencijos, vietų trūksta, ypač sudėtinga situacija Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Konkretaus skaičiaus, kiek vaikų šiemet nebuvo priimti į valstybinius darželius, ministerijos atstovė nepateikė, nes vis dar renkami duomenys iš savivaldybių. Pasak jos, tikslūs skaičiai turėtų būti aiškūs lapkritį. Pirminiais duomenimis, Vilniaus ir Kauno miestuose į valstybines ikimokyklinio ugdymo įstaigas nepateko maždaug po 700 vaikų.

„Problemų ikimokykliniame ugdyme yra tiek daug - tai ir prieinamumas, ir atlyginimai, ir kokybės klausimai, kurių mes praktiškai išvis dar neliečiamne, ir tam, kad išspręstume visas problemas, skaičiavome, turbūt reikėtų apie pusės milijardo litų“, - komiteto posėdyje sakė G.Šeibokienė.

Pasak jos, pirmasis žingsnis sprendžiant ikimokyklinio ugdymo prieinamumą - privalomo priešmokyklinio ugdymo įvedimas. „Realiausi žingsniai, kuriuos galėtume padaryti - bent vienerius metus visiems vaikams garantuoti ugdymą, tai būtų socialinės lygybės principas, kad vaikai turėtų vienodas starto galimybes mokytis mokyklose“, - sakė specialistė.

Privalomą   priešmokyklinį   ugdymą  šešiamečiams ŠMM planuoja įvesti nuo 2015 metų rugsėjo, kitų metų biudžeto projekte tam numatyta skirti 5 mln. litų.

Lietuvoje šiuo metu  priešmokykliniame  ugdyme  dalyvauja 95,63 proc. šešiamečių, ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko 81 proc. penkiamečių, o ugdymo įstaigų nelankančių penkiamečių skaičius siekia mažiau kaip 6 tūkstančius.

Praėjusią savaitę komiteto posėdyje planus dėl privalomo priešmokyklinio ugdymo pristačiusi G.Šeibokienė sakė, jog tam 19-oje savivaldybių šiuo metu dar trūktų 82 tinkamai įrengtų priešmokyklinio ugdymo  grupių, 51-oje savivaldybėje trūktų 39 pedagogų, 47-iose savivaldybėse reikėtų vežioti 1804 vaikus iki artimiausios ugdymo  įstaigos, kuri vykdo priešmokyklinio ugdymo programą. Tai pat 33-jose savivaldybėse trūktų beveik 200 etatų švietimo pagalbos specialistų.

Kitų metų biudžeto projekte privalomojo priešmokyklinio ugdymo įgyvendinimui numatyta 5 mln. litų, taip pat iš Europos Sąjungos paramos būtų galima apie 10 mln. litų skirti   priešmokyklinukų  pavežimui, patalpų pritaikymui - apie 6 mln. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra