Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) pirmininkas Jonas Šimėnas baiminasi, kad su juo gali susidoroti paslaptingos jėgos.
Antradienį vakare Seimo plenariniame posėdyje perskaitytame ir trečiadienio rytą žiniasklaidai išplatintame viešame laiške J.Šimėnas tvirtina, kad yra „persekiojamas nuolat ir visur“. Tai esą vyksta netgi jo tėvų sodyboje ar sūnaus ūkyje.
AAK pirmininkas nedetalizuoja, kas ir kokiu būdu jį persekioja. Anot J.Šimėno, tai vyksta todėl, kad jis aktyviai pasisakė ir dalyvavo rengiant bei priimant Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas, kuris, pasak politiko, „sudaro realias prielaidas pigiau ir švariau gaminti šilumą, elektros energiją ir biodegalus transportui“.
„Kandidatuodamas į Lietuvos Respublikos Seimo narius svarbiausia programine nuostata įvardijau energetinį savarankiškumą, ypač alternatyvių energijos šaltinių naudojimą. Tad nieko nuostabaus, jog viską dariau, kad įgyvendinčiau tą nuostatą. Prireikė beveik dviejų metų galimybių aiškinimuisi, tų galimybių sudėliojimui į sistemą, gamintojų ir vartotojų interesų derinimui ir galų gale energetinės sistemos bei politikų įtikinėjimui“, - rašoma viešame laiške.
Nepaisant to, kad J.Šimėnas giriasi, jog Atsinaujinančių išteklių įstatyme pavyko suderinti įvairius interesus, šis politikas vis dėlto tvirtina esąs „visur ir nuolat“ persekiojamas paslaptingų jėgų.
Be to, AAK pirmininkas jaučiasi diskomfortiškai parlamente. „Seime nuolat patiriu psichologinį spaudimą tendencingai stengiantis pabrėžti nebūtus dalykus, tokius kaip „dokumentų klastojimą“ ar privačių ir viešų interesų supainiojimą. Kai kurie kolegos Seimo nariai, besivaikydami populizmo, o gal vykdydami kieno nors užduotis, nuolat skleidžia netiesą, kuria mėgaujasi kai kurios žiniasklaidos priemonės“, - tvirtinama laiške.
J.Šimėnas įspėja, kad jam gali atsitikti „kas nors negerai“: „Noriu informuoti valstybės ir piliečių saugumą užtikrinančias organizacijas, kad jeigu atsitiks kas nors negerai man ar mano šeimos nariams – tai bus toks pat „atsitiktinumas“ kaip ir suy šviesios atminties Mindaugu Tomoniu, Vytautu Pociūnu ir šimtais kitų“.
M.Tomonis buvo disidentas sovietų laikais, prieš tris dešimtmečius, kaip įtariama, nukankintas psichiatrijos klinikoje.
Buvęs saugumo karininkas V.Pociūnas prieš kelerius metus paslaptingomis aplinkybėmis iškrito iš Bresto miesto viešbučio langą ir žuvo.
„Baigdamas noriu pasakyti, kad ypač vertinu tuos, kurie nesislapsto už kolegų nugarų, bet drąsiai priima kasdienius iššūkius ir ieško būdų problemoms spręsti. Taip pat noriu viešai pareikšti, kad viską, ką darau būdamas Seimo nariu, darau be jokių išskaičiavimų ar privačių interesų. O tiems, kurie paskubėjo mane apšmeižti, atleidžiu ir pykčio savyje nenešioju. Tuo pačiu atsiprašau, kad tvyrančioje psichologinėje įtampoje ne visada buvau taktiškas“, - baigia savo laišką J.Šimėnas.
Šis laiškas skirtas „Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, visiems Seimo nariams, visuomenės informavimo priemonių savininkams, žurnalistams ir Lietuvos žmonėms“.
Antradienį Seimas priėmė ilgai svarstytą Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą. Jį priimant kilo ne vienas skandalas, pavyzdžiui, dėl to, kad projekte paslaptingai atsirado trys nepatvirtinti komitete žodžiai, keičiantys vieno straipsnio esmę. Kilo įtarimų, kad projektą galėjo pakoreguoti pats AAK pirmininkas, tačiau atsakomybę už tai prisiėmė komiteto patarėja. Be to, etikos sargai uždraudė J.Šimėnui balsuoti dėl tų įstatymo straipsnių, kurie susiję su biomase, nes šio politiko sūnus užsiima biokuro gamyba.
Naujausi komentarai