Pereiti į pagrindinį turinį

Karininkas: VSAT sraigtasparniui nebuvo poreikio

2015-05-18 16:39
BNS inf.
A. Kubaičio / BFL nuotr.

Lietuvos karinės jūrų pajėgos teigia, kad virš Baltijos jūros dingusio lėktuvo paieškai pasieniečių sraigtasparnis nebuvo pasitelktas, nes pakako turimų pajėgumų.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado padėjėjas kpt. ltn. Antanas Brencius BNS pirmadienio vakarą sakė, kad paieškos rezultatai rodo, jog nėra skirtumo, per kiek laiko būtų buvusi išžvalgyta teritorija.

Dingusio orlaivio paieškos operacijai vykdyti sekmadienį buvo pasitelkti du Karinių oro pajėgų orlaiviai - sraigtasparnis Mi-8 ir transportinis lėktuvas L-410.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, kariuomenės ir visuomenės dienos šventėje Marijampolėje buvęs dar vienas sraigtasparnis Mi-8 budėjo parengtyje.

Ministerija iš pradžių nurodė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai „nėra skirti tokioms operacijoms jūroje“. VSAT tai paneigė ir nurodė, kad jų sraigtasparnis galėjo žvalgyti jūrą, bet į pasieniečius nebuvo kreiptasi.

Pateikiame kptn. ltn. A.Brenciaus paaiškinimus.

- Kodėl nebuvo pasitelktas VSAT sraigtasparnis?

Buvo numatyti paieškos rajonai, kuriems pakako sraigtasparnio ir orlaivio pajėgumų, ir jie tuos paieškos rajonus išžvalgė iki vakar vakaro, todėl VSAT sraigtasparnių nebuvo prašoma. Žinoma, jie yra įtraukti į paieškos ir gelbėjimo planą, jeigu jų būtų prireikę, jie būtų buvę pasitelkti. Vakar buvo gana sudėtingos sąlygos, ir pasitelkiant kitus negu kariuomenės vienetus būtų reikėję įvertinti jų galimybes skristi tokiomis oro sąlygomis. Vakar tokio poreikio nebuvo.

- Ar pasitelkus papildomai sraigtasparnių teritorija nebūtų išžvalgyta greičiau?

Kaip matote, vakar teritorija buvo išžvalgyta, ir nieko nebuvo rasta. Skirtumo, ar ji būtų išžvalgyta lėčiau ar greičiau, tiesiog nėra.

- Negi ieškant gyvų žmonių tikrai nėra jokio skirtumo, per kiek laiko išžvalgoma teritorija?

Darant išvadą iš vakar įvykdytų rajonų paieškos, tuose rajonuose nebuvo nieko rasta. Todėl dabar sakau, ar tai būtų greičiau, ar lėčiau, rezultatas liktų tas pats. Nieko nėra rasta.

- Bet kalbant teoriškai, jeigu žmonės būtų plūduriavę, ar laikas negalėjo turėti esminės įtakos?

Žinoma, pasitelkti daugiau vienetų turbūt yra logiška, geriau ir patogiau, tačiau vakar dienos metu operacijai buvo pasitelkti kariuomenės pajėgumai, patyrę pilotai, kurie žino gerai savo darbą ir procedūras. Pajėgumų užteko.

- Ar neketinate daryti analizės, galbūt pasimokyti iš to, kas buvo ne taip padaryta?

Be abejo, kasdien žiūrima, sprendžiama, kas buvo padaryta, kas galėtų būti geriau padaryta, kokios reikėtų papildomos įrangos tokiose operacijose, pasimato tarpinstituticnė sąveika. Mes darome išvadas dėl įvairių sričių patobulinimo, pagerinimo.

- Ar nelaikote klaida, kad nebuvo pasitelkta daugiau sraigtasparnių?

Operacijai buvo pasitelkti tokie pajėgumai, kokie buvo pranešti ir šiai dienai mes matome, kad nors operacija vyksta nuo gegužės 16 dienos, o dabar gegužės 18 dienos vakaras, bet jokių objektų vandenyje nebuvo aptikta.


Lėktuvo paieška - kol kas be rezultatų, ją numatoma tęsti ir antradienį

Virš Baltijos jūros dingusio lėktuvo „An-2“ paieškos ir gelbėjimo operacija kol kas nedavė rezultatų.

Pirmadienio vakarą prie paieškos operacijos prisijungs Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“, nurodė Krašto apsaugos ministerija. Du Karinių jūrų pajėgų laivai paieškos darbus vykdė ir savaitgalį.

Krašto apsaugos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus atstovė Asta Galdikaitė BNS pirmadienio pavakarę sakė, kad planuojama paiešką tęsti ir antradienį.

„Paieškos operacija šiuo metu vis dar vykdoma, ji bus tęsiama ir rytoj“, - teigė A.Galdikaitė.

Lėktuvas „An-2“ su dviem patyrusiais pilotais dingo šeštadienio popietę skrisdamas iš Švedijos į Lietuvą.

Paieškos ir gelbėjimo operacijoje dalyvauja Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ C-27J ir Latvijos paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis „Mi-17“. Paieška pirmadienį vykdoma teritorijoje nuo Klaipėdos iki Liepojos Lietuvos ir Latvijos orlaiviams priskirtose paieškos teritorijose.

Operacijai vadovauja Lietuvos karinių pajėgų Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų