Už įvaizdį atsakingas Vyriausybės atstovas Marius Gurskas teigė, kad pasirinkta statistikos intepretacija neatspindi realios situacijos.
„Realiai žiūrint ir vertinant situaciją, nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda tikrai nėra ir nepatektų į dešimtuką Europos miestų, kuriuose didžiausi nužudymų skaičiai ir jie būtų pavojingiausi“, – BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas M. Gurskas.
„Su žurnaliste teko pabendrauti, užklausėme, kokiu kampu norėta padaryti, galbūt jos buvo matymas palyginti JAV ir Europos situaciją ir parodyti, kad Europoje skaičiai nėra tokie dideli kaip JAV. Bet parinkus tokią antraštę ir taip sudėliojus, sakyčiau, kad tai yra selektyvu“, – teigė jis.
Pasak M. Gursko, valstybės institucijos turėtų svarstyti, kaip Lietuvos statistika pateikiama Jungtinėms Tautoms.
Realiai žiūrint ir vertinant situaciją, nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda tikrai nėra ir nepatektų į dešimtuką Europos miestų, kuriuose didžiausi nužudymų skaičiai ir jie būtų pavojingiausi.
„Reikės kelti diskusiją, galbūt ir su kolegomis iš Užsienio reikalų ministerijos kalbėti apie tai, kaip tie duomenys yra pateikiami Jungtinėse Tautose, kai kuriuose biuruose“, – teigė Vyriausybės atstovas.
„Fox News“ straipsnyje skelbiamas dešimtukas kruviniausių Europos miestų, teigiama, kad remiamasi Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro šiemet paskelbta ataskaita apie žmogžudysčių reitingus.
Straipsnyje rašoma, kad trečiąją vietą Europoje, pagal žmogžudystes, tenkančias 100 tūkst. gyventojų, užima Klaipėda. Antroje vietoje – Vilnius, o viršūnėje – Kaunas.
„Fox News“ tekste taip pat teigiama, kad, remiantis žmogžudysčių statistika, Europos miestai yra kur kas saugesni už JAV miestus.
„Metodika truputį yra įdomi. Remiamasi vieno iš Jungtinių Tautų biuro ataskaita, bet jeigu panagrinėjus pačio raporto duomenis, tai ten irgi yra iš 103 miestų, kurie ten turėtų būt, kažkodėl yra tik 66 miestai, taip pat ten duomenys pateikti vienų miestų – už 2010 metus, kitų – 2013, 2016 metų, tai duomenys seni ir ne visas paveikslas Europos mastu yra“, – teigė Vyriausybės atstovas.
„Šituo atveju, manyčiau, yra problema tik su straipsnio autorės pasirinkimu, kaip interpretuoti tuos duomenis ir pasirinkti kampą“, – pridūrė jis.
M. Gurskas taip pat teigė, kad didesni Europos miestai, tokie kaip Londonas, turi kur kas didesnę žmogžudysčių statistiką, o detaliau apie Lietuvos duomenis galėtų atsakyti policija.
Lietuvos policija ketvirtadienį žiniasklaidai pristatys šalies nusikalstamumo statistiką, reaguojant į paskelbtą straipsnį.
„Duomenys yra 2016-2017 metų, dabar jie yra kitokie“, – BNS sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.
Lietuvos policija taip pat atkreipė dėmesį, kad didžioji dalis nužudymų Lietuvoje yra buitinio pobūdžio, tad viešose vietose žmonės tikrai gali jaustis saugiai.
Naujausi komentarai