Vyriausybinis Krizių valdymo komitetas teigiamai įvertino institucijų, dalyvaujančių penkių prie Nigerijos krantų pagrobtų lietuvių jūrininkų išlaisvime, darbą. Tačiau apie jį oficiali informacija neteikiama.
Penktadienį popiet įvyko trumpas Krizių valdymo komiteto posėdis, kuriame svarstyta, kokių veiksmų imtasi išlaisvinant įkaitais pagrobtus firmai „Limarko“ priklausančio laivo „Saturnas“ jūrininkus.
Į Vyriausybės rūmuose įvykusį posėdį, sukviestą atostogaujantį premjerą pavaduojančios finansų ministrės Ingridos Šimonytės, atvyko raudonais konfidencialiems dokumentams skirtais segtuvais nešini pareigūnai - užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas, ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis, taip pat kai kurie kitų žinybų atstovai, tarp jų Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimų skyriaus vadovas Algimantas Kliunka.
Po posėdžio I.Šimonytė pranešė tik tiek, kad Krizių valdymo komitetas išklausė „kompetetingų institucijų informaciją apie veiksmus“, kurių imtasi bandant išlaisvinti Nigerijoje pagrobtus lietuvių jūrininkus. „Institucijos toliau dirba savo darbą, jis įvertintas gerai“, - sakė premjerą pavaduojanti finansų ministrė.
Paprašyta platesnių komentarų, ar po Krizių valdymo komiteto posėdžio bus imtasi kokių nors papildomų ar naujų veiksmų, I.Šimonytė nieko nekomentavo.
Užsienio reikalų ministras V.Ušackas užsiminė, kad jei piratai pareikalaus išpirkos, tai bus "Limarko" problema.
Valdžios pareigūnai atsisako oficialiai informuoti apie veiksmus, kurių imasi Lietuvos valdžia, bandydama išlaisvinti jūrininkus, tvirtindama, kad tai gali pakenkti išlaisvinimui.
Neoficialiomis žiniomis, Krizių komiteto posėdyje buvo pranešta, kad Lietuvai yra iš esmės žinoma, kas pagrobė jūreivius ir kurioje maždaug vietoje Nigerijos jie yra dabar. Turimomis žiniomis, pagrobtųjų sveikatos būklė yra gera, įkaitų laikymo sąlygos neblogos.
Svarstomos įvairios galimybės juos išlaisvinti, veikiama skirtingais diplomatiniais kanalais, dirbama su Europos Sąjungos atstovybėmis Nigerijoje. Aktyvių veiksmų ėmėsi ir „Limarko“. Vyrauja optimistiškas nusiteikimas dėl galimybės jau gana greitai išlaisvinti įkaitus.
Naujausi komentarai