Papildomas pajamas iš kūrybos gaunančios mamos ir tėčiai gaus mažesnes tėvystės/motinystės pašalpas.
Motinos piktinasi, kad praranda paskutinę galimybę papildyti šeimos biudžetą. Politikai aiškina, kad visi dirbantieji yra lygūs, todėl neteisinga mokėti visą pašalpą dirbantiems tėvams, praneša LTV „Šiandien“.
Po savaitės pradėjus taikyti naująsias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, vaikus auginantiems tėčiams ir mamoms, prisiduriantiems prie pašalpos iš kūrybinės veiklos, juntamai sumažės pajamos.
„Aš praktiškai dirbu iš idėjos. Pinigų nebegausiu jokių. Sumokėsiu auklei, atiduosiu valstybei mokesčius ir liksiu be nieko“, - sako dviejų vaikų mama Kristina Grudienė.
Pagal dar sausį priimtas įstatymų pataisas, jei vaiko priežiūros atostogų išleistas asmuo turi draudžiamųjų pajamų, mažesnių už tėvystės/motinystės pašalpą, jam mokamas tik pašalpos ir pajamų skirtumas. Tiems, kurių apmokestinamos pajamos viršys pašalpos dydį, „Sodra“ nemokės nieko.
Be to, pagal naująją mokesčių tvarką autoriniai atlyginimai apmokestinami didesniu tarifu. Šioms pataisoms pritarę politikai sako, kad sunkmetis privertė įgyvendinti tvarką, kuri kitose Europos valstybėse galioja jau seniai.
„Sodra“ moka dėl to, kad galvoja, kad šiandien nieko nedirbi, tiktai augini vaiką. Bet jeigu sugebi dirbti darbą, kad ir sėdėdama namuose... na, tai visi turime būti lygūs.
Nesvarbu, kokį tu dirbi darbą, ar pagal darbo sutartį, ar autorinį darbą, bet visi turime solidariai mokėti mokesčius“, - sako Irena Degutienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė.
„Sodros“ duomenimis, tėvystės/motinystės pašalpas per mėnesį gauna kone 40 tūkst. gyventojų. Per metus šioms pašalpoms išleidžiama per 770 mln. litų.
Naujausi komentarai