Laimontas Dinius, netekęs Seimo "Vienos Lietuvos" frakcijos seniūno pareigų, pavasarį turėtų tapti vienu iš Seimo vicepirmininkų. Dėl to "vienalietuviai" dar turi galutinai susiderėti su valdančiąja koalicija.
11 narių vienijanti frakcija "Viena Lietuva" antradienį pakeitė savo seniūną. Vietoje L.Diniaus juo tapo Aleksandras Sacharukas. Oficialiai tvirtinama, kad tai daroma dėl siekio rotacijos būdu keisti seniūnus.
Tačiau tuo pat metu pripažįstama, kad dabar, L.Diniui nebeturint jokių pareigų Seime, atsiveria formali galimybė jį paaukštinti iki parlamento vicepirmininkų. Tai esą gali būti padaryta Seimo pavasario sesijoje, kuri prasidės kovo 10 dieną.
"Laukiame, kai dėl visko dar derėsimės", - L.Dinius nenorėjo plačiau komentuoti savo galimybių tapti Seimo pirmininko pavaduotoju, nors ir neatmetė tokios įvykių eigos.
Kiek anksčiau Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos pirmininkas Gediminas Vagnorius, su kuriuo "Viena Lietuva" šį savaitgalį susijungs į vieną politinį darinį, teigė, kad esą jau suderėta, jog "vienalietuviai" pavasarį gaus Seimo vadovo pavaduotojo pareigas ir galės deleguoti į jas savo atstovą.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė anksčiau yra sakiusi, kad su "Viena Lietuva" gali būti kalbama ir apie vieno iš parlamento vicepirmininkų pareigas. Vakar ji, paklausta, ar derybos jau baigtos ir pavasarį tikrai bus paskirtas naujas aukštas Seimo pareigūnas, atsakė: "Nieko dar nėra. Esame susitarę, kad susitiksime, pasikalbėsime. Bet kol kas nėra galutinai susitarta".
I.Degutienė leido suprasti, kad iki kovą prasidėsiančios pavasario sesijos tikisi susitarti su "Viena Lietuva" dėl pareigybių, kurias ši frakcija norėtų užimti Seimo vadovybėje.
Pagal Seimo Statutą, parlamento vadovas gali turėti šešis pavaduotojus. Šiuo metu yra paskirti penki.
"Viena Lietuva" taip pat yra sakiusi norinti gauti Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pareigas, kurias dabar užima konservatorius Edmundas Pupinis. Neatmetama, kad ir į šį "vienalietuvių" norą bus atsižvelgta Seimo pavasario sesijoje.
Šiuo metu "Vienos Lietuvos" atstovai vadovauja Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitetui bei dviem nuolatinėms Seimo komisijoms.
"Vienos Lietuvos" frakcija nėra pasiskelbusi nei valdančiąja, nei opozicine. Tačiau valdančioji koalicija, turinti tik minimalią persvarą Seime – 71 mandatą iš 141, nuolat demonstruoja pasiryžimą susitarti su šia frakcija dėl bendradarbiavimo.
Iki pavasario sesijos valdantieji su "Viena Lietuva" gali bandyti susitarti ir dėl vieno ar poros ministrų portfelių atidavimo šios frakcijos atstovams.
Naujausi komentarai