Pasiūlymo prisidėti prie kuriamos centro-kairės koalicijos sulaukusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) būsimoje Vyriausybėje gali tikėtis ne daugiau kaip vieno ministro portfelio, pranešė Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.
„Jeigu derybos prasidės, bus galima kalbėti tik apie vieną ministrą“, - trečiadienį Seime žurnalistams sakė neoficialus kandidatas į premjerus.
LLRA lyderis Valdemaras Tomaševskis anksčiau yra sakęs, kad jo partija, formuodama Vyriausybę, galėtų pretenduoti į Švietimo ir mokslo, Žemės ūkio, Ūkio ir Susisiekimo ministerijas. Partija yra kritikavusi naujojo Švietimo įstatymo nuostatas, kuriomis stiprinama lietuvių kalbos padėtis tautinių mažumų mokyklose.
„Norai visuomet gali būti dideli, bet galimybės būna šiek tiek kitokios. Trijų ministrų postų tikrai negalėsime duoti“, - trečiadienį sakė A.Butkevičius.
Jis neatskleidė, kokio ministro portfelio LLRA galėtų tikėtis, tačiau patvirtino, kad tikrai ne švietimo ir mokslo.
Trečiadienį planuotos centro-kairės koalicijos partijų vadovų ir LLRA lyderio V.Tomaševskio buvo atšauktas. Europarlamentaro mandatą turintis V.Tomaševskis, pasak A.Butkevičiaus, turėjo išskristi į Briuselį.
„Mes jau buvome pakvietę šiandien susitikti, bet jis šiandien išskrenda. Kad nereikėtų skubėti, nukėlėme susitikimą kitai savaitei“, - sakė socialdemokratų vadovas.
Trečiadienį pavakare numatomas Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų susitikimas būsimos Vyriausybės programai aptarti.
Po Seimo rinkimų Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ yra sutarusios formuoti valdančiąją koaliciją. Šios partijos būsimame parlamente turės mažiausiai 78 balsus. Jeigu prie jų prisidės ir LLRA, koalicija užsitikrins mažiausiai 86 parlamentarų paramą.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad Darbo partija negali dalyvauti formuojant naująją Vyriausybę. Pirmadienį po susitikimo su A.Butkevičiumi ji pranešė palaikysianti tą politinę jėgą, kuri sudarys valdančiąją koaliciją „be teisiamųjų suole sėdinčios Darbo partijos“.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, naujame Seime didžiausią frakciją su 38 nariais turės Lietuvos socialdemokratų partija. Antra pagal narių skaičių turėtų būti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų su 33 nariais, trečia - Darbo partijos frakcija su 29 nariais.
Partija „Tvarka ir teisingumas“ naujame parlamente turės 11 vietų, Liberalų sąjūdis - dešimt, Lietuvos lenkų rinkimų akcija - aštuonis, partija „Drąsos kelias“ - septynis, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga - vieną vietą.
Naujausi komentarai