Lietuva priešinasi siūlymui nustatyti kvotas moterims įmonių valdybose Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva priešinasi siūlymui nustatyti kvotas moterims įmonių valdybose

2012-09-17 19:32
Lietuva priešinasi siūlymui nustatyti kvotas moterims įmonių valdybose
Lietuva priešinasi siūlymui nustatyti kvotas moterims įmonių valdybose / Shutterstock nuotr.

Lietuva ir dar aštuonios ES valstybės pasipriešino Europos Komisijos siūlymui nustatyti kvotas moterims biržose kotiruojamų įmonių valdybose. Tai rodo BNS gauta laiško kopija.

„Nepalaikome teisiškai įpareigojančių nuostatų dėl moterų bendrovių valdybose priėmimo Europos lygmenyje“, - rašoma bendrame laiške Europos Komisijos pirmininkui Jose Manueliui Barroso ir jo pavaduotojai Viviane Reding.

Laišką, kurio kopiją gavo BNS, pasirašė Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, taip pat Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Maltos, Nyderlandų ir Jungtinės Karalystės vyriausybių atstovai.

Europos Komisija svarsto nustatyti, kad bendrovių, kurių akcijos kotiruojamos biržoje, moterys turėtų sudaryti ne mažiau nei 40 proc. jų valdybų narių.

Laiško autoriai pripažįsta, kad „listinguojamose bendrovėse vis dar yra per mažai moterų“, tačiau pabrėžia, kad situaciją keisti pirmiausia reikia pačioms valstybėms narėms.

Jie teigia, kad nemažai šalių jau įgyvendino nacionalines priemones. „Mes pabrėžiame, kad bet kokios planuojamos priemonės šioje srityje turi būti sukurtos ir įgyvendintos nacionaliniu lygiu“, - teigiama laiške.

Ministras D.Jankauskas pirmadienį BNS sakė, kad reguliavimo galimybė turėtų būti palikta kiekvienai šaliai, o ne „įkelta į direktyvas“. Be to, jis pabrėžė, kad Lietuvoje įmonių valdyme dalyvauja santykinai daug moterų.

„Lietuva laikosi tokios pozicijos, kad kiekviena šalis turėtų spręsti pagal savo situaciją. O situacija Lietuvoje, palyginti su kitomis šalimis, yra geresnė“, - sakė D.Jankauskas.
Eurokomisarė V.Reding pernai paragino bendroves iki šių metų kovo įsipareigoti, kad moterys jų valdybose iki 2015 metų sudarys mažiausiai 30 proc., o iki 2020 metų - mažiausiai 40 procentų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra