Lietuvos institucijos pabrėžia, kad pats J.Melis joms skundų neišsakė, o politologai tikina, kad Kremlius taip siekia nukreipti dėmesį nuo šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų pačioje Rusijoje.
„Mano žiniomis, jis laikomas kameroje su kitais aštuoniais žmonėmis. Manau, kad jo gyvybei gresia realus pavojus, jei jis užsikrėstų COVID-19“, – teigiama Seimo kontrolieriui Augustinui Normantui adresuotame laiške. T. Moskalkva paragino kontrolierių padėti J.Meliui užtikrinti „kvalifikuotą medicininę priežiūrą ir nekliudomą grįžimą į Rusijos Federacijos teritoriją, kai jis atliks bausmę“.
Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius portalui patvirtino, kad įstaiga gavo Rusijos ombudsmenės prašymą dėl tarpininkavimo užtikrinant Rusijos piliečio teises į sveikatos apsaugą. Ji buvo informuota, kad pats J.Melis jokių skundų nepateikė, o Lietuvos įstatymai garantuoja nuteistųjų teises į asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Manau, kad jo gyvybei gresia realus pavojus, jei jis užsikrėstų COVID-19.
J. Melis šiuo metu atlieka dešimties metų laisvės atėmimo bausmę, kuri paskirta dėl jo vaidmens per sovietų agresiją 1991 metų sausį. Viename iš tankų per kruviną puolimą prie Televizijos bokšto buvęs vyras pripažintas kaltu dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.
Nelaisvėje jis yra nuo 2014 metų kovo, kai buvo sulaikytas pasienyje. Apygardos teismas J.Meliui iš pradžių skyrė septynerius metus nelaisvės ir jis tikėjosi jau šį pavasarį išeiti į laisvę, bet kovo pabaigoje Apeliacinis teismas bausmę pailgino iki 10 metų.
Naujausi komentarai