Apklausos duomenys rodo, kad mūsų šalies gyventojams svarbiausia, jog valdžios atstovai ir politikai nesinaudotų savo padėtimi, siekdami asmeninės naudos, bet gintų viešąjį interesą. Taip pat svarbu, kad būtų tinkamai ištirti nusikaltimai, įskaitant tuos, kuriuos įvykdė politikai arba įtakingi asmenys, ir kad tyrėjai būtų atsparūs politinių ar ekonominių interesų poveikiui. Pagal teikiamą svarbą teisės viršenybei Lietuva yra 21 vietoje tarp 28 ES valstybių.
Lietuvos gyventojai didelę svarbą teikia reagavimui į korupcijos apraiškas, nešališkam sprendimų priėmimui, įstatymų kūrimui ir taikymui, vadovaujantis etikos kodeksu ir taisyklėmis, reikalaujančiomis vengti interesų konfliktų.
Lietuvos visuomenė tampa vis mažiau pakanti korupcijai.
Tyrimas atskleidė, kad, Lietuvos gyventojai skiria didelį dėmesį korupcijos ištyrimo ir patraukimo atsakomybėn proceso nuolatiniam tobulinimui. Kartu tarp tobulintinų sričių išskiriami politikų interesų konfliktų valdymas bei valdžios atstovų sprendimų priėmimas viešojo intereso labui.
„Lietuvos visuomenė tampa vis mažiau pakanti korupcijai. Tai rodo ne tik šis tyrimas, bet ir didėjantis gyventojų pranešimų skaičius apie galimas korupcines veikas. Taip pat matome gana aukštą korupcijos suvokimo lygį visuomenėje – visa tai lemia, kad gyventojai antikorupcinės aplinkos kūrimą laiko prioritetine sritimi“, – sako Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus.
EK apklausa buvo atliekama 2019 m. balandžio 9-26 dienomis. Joje dalyvavo daugiau nei 27 tūkst. ES gyventojų, iš jų 1001 – gyvenantis Lietuvoje. Tyrimu siekiama geriau suprasti, kaip stiprinti ir geriau užtikrinti teisės viršenybės principų įgyvendinimą.
Naujausi komentarai