Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje minimas 35-asis Baltijos kelio jubiliejus

2024-08-23 06:56
BNS inf.

Lietuvoje penktadienį minimas 35 metų Baltijos kelio jubiliejus.

Lietuvoje minimas 35-asis Baltijos kelio jubiliejus
Lietuvoje minimas 35-asis Baltijos kelio jubiliejus / I. Gelūno / BNS nuotr.

Šia proga sostinėje vyks koncertas „650 kilometrų laisvės“, kuriame per 200 atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos atliks įvairių žanrų pastaraisiais dešimtmečiais sukurtus Baltijos šalių muzikos kūrinius.

Gedimino pilies bokšte – ten, kur 1989 metais prasidėjo žmonių rankų grandinė – bus organizuojamos edukacinės dirbtuvės, gidų pasakojimai Laisvės salės ekspozicijoje ir pokalbis „BALTIJOS KELIAS. Žmonių grandinė, rašiusi istoriją“. Sostinėje taip pat vyks šiai progai skirtas tarptautinis estafetinis bėgimas.

Jubiliejų paminės ir šalies vadovas Gitanas Nausėda kartu su Latvijos prezidentu Edgaru Rinkevičiumi dalyvaudamas Baltijos kelio minėjimo šventėje Pasvalyje. Šiame mieste vyks dviračių žygis, mišios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, taip pat Baltijos kelio piknikas.

Baltijos kelio dienai paminėti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras antrą kartą Vilniuje organizuoja dviračių turą „Atminties takas“.

Jis prasidės prie Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Vilniuje, kur prieš tai bus atidaryta paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 metų kovos už laisvę“.

Turo metu bus pasakojama buvusio KGB kalėjimo istorija, dalyviai aplankys buvusią Vilniaus areštinę, esančią Lietuvos nacionaliniame muziejuje, taip pat Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Žygis baigsis Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Pasibaigus renginiui bus atidaryta paroda „Jaunimo maištas“.

Baltijos kelio minėjimo renginiai vyks ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose – juose bus organizuojamos diskusijos, parodos, žygiai, koncertai, filmų peržiūros.

1989 metų rugpjūčio 23 dieną, minint 50-ąsias pakto pasirašymo sukaktuves, per protesto akciją, pavadintą Baltijos keliu, apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis sudarydami gyvą daugiau kaip 650 kilometrų ilgio žmonių grandinę nuo Gedimino bokšto Vilniuje iki Hermano bokšto Taline.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Antanas

Prisimenu tą dieną. Stovėjau Katedros aikštėje, Vilniuje, garbingoje grandinės dalyje, tarp katorgos draugų. "Baltijos kelias" buvo atviras pirmasis atviras iššūkis okupantams. Svarbiausia tai, kad jis buvo kollektyvinis, ne pavienės valstybės "naciukų" išpuolis. Atvirai stojome prieš bendrą priešą ir tai mus suvienijo taip, kaip jau niekuomet po to nebuvo. 1991 m kruvini įvykiai - jau buvo "Baltijos kelio" tąsa, okupanto (labai jau konservatyvaus bei nerangaus) reakcija į tą mūsų demaršą. Istoriškai taip jau susiklostė, kad rugpjūčio 23-oji tapo daugelio įvykių liūdininke. kaip didingų, taip ir negražių. Prisiminkim, Paryžiaus girtų karaliaus vestuvininkų muštynes, išplitusias į miesto gatves ir virtusias religinėmis skerdynėmis. Ir tai tęsiasi. Ukrainoje apšaudytos AES prieigos. Kas tai, jeigu ne siekis eskaluoti karą (Trečiąjį Pasaulinį !) iki branduolinio???
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų